Sirje Niitra • 9. märts 2005 kell 8:30

Hansapank on välja andnud üle 1 miljoni kiipkaardi

Märtsi alguse seisuga on Hansapanga Grupp Eestis, Lätis ja Leedus kokku välja andnud üle miljoni kiibiga pangakaarti.

Eestis on välja antud 351 256 kiibiga pangakaarti, Leedus 545 575 ja Lätis 103 455 kiipkaarti. Hansapank väljastab praegu kiipkaartidena VISA kaardiorganisatsiooni kaarte - nii deebetkaarte kui ka vaba tagasimaksega ja määratud tagasimaksega krediitkaarte.

Hansapanga sularahaautomaatidest Eestis on kiibitehnoloogiale üle viidud rohkem kui pooled ehk 280 automaati. Samuti on kiibitehnoloogia praeguseks kasutusel ligi 40% müügikohtadest. Käesoleva aasta algusest paigaldataksegi ainult kiibitehnoloogiat toetavaid makseterminale, alates aprillist kehtib sama nõue ka uutele paigaldatavatele kassasüsteemidele.

Tänu rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide poolt välja töötatud uuele tehnoloogilisele lahendusele on kiipkaardi kasutamine võrreldes magnetribaga kaardiga turvalisem ja kiirem. Põhiline erinevus kaardiomanike jaoks on see, et kiipkaarti kasutades ei ole kaardiga makstes vaja esitada dokumenti ja allkirjastada kviitungit, selle asemel tuleb terminali sisestada oma PIN-kood.

Hansapanga sularahaautomaatides saab muuta nii oma deebetkaardi kui ka krediitkaardi PIN-koodi, et kliendid saaksid valida endale hästi meelde jääva numbrikombinatsiooni.

Et tagada uute kaartide probleemideta kasutus ka kõigis vanades kaarditerminalides, on kõigil kiipkaartidel peale kiibi ka magnetriba. Müügikohtades, kus pole veel kasutusel kiibitehnoloogiaga terminalid, toimub makse kaardi magnetriba abil.

Eesti esimese kiipkaardi väljastas Hansapank 2003. aasta märtsis.

Eestis on pank märtsi alguse seisuga välja andnud 896 158 pangakaarti, Balti riikides kokku 2,28 miljonit.

Hetkel kuum