24. mai 2005 kell 12:41

Börsiülevaade: Merko Ehituse aktsia jätkas langust

Merko Ehituse aktsia on kahe päevaga langenud 11,2% ning liikunud 264,43 kroonilt 234,70 kroonini. Tänaseks langusprotsendiks jäi 3,9%.

Ehitusfirma avaldas möödunud reede õhtul oma esimese kvartali majandustulemused.

626 miljoniline käive ja 68 miljoni kroonine kasum olid vastavalt viimase seitsme ja kolme kvartali madalamad. Käive kahanes aastataguse ajaga 19%, kuid kasum tõusis 15%.

Samas tuleb märkida, et paari viimase kvartali jooksul olid investorid suutnud juba ära harjuda Merko Ehituse paranenud kasumimarginaalidega, nii et ka kasuminumber jäi allapoole ootusi.

Tänases Äripäevas ilmunud kaaneloos ei osanud Merko Ehituse konkurendid firma käibe langust kommenteerida, kuna ehitusturul läheb tervikuna väga hästi. Tagasiminekut võib põhjendada ehk sellega, et Merko Ehitusel ei jagu projekte ühtlaselt kogu aja peale ning hetkel on tekkinud augud.

Prognoositult jätkas vaikset tõusu Eesti Telekomi aktsia, mis kosus 127,83 kroonini (+0,6%). Investorid, kes soovivad saada Eesti Telekomilt dividende on aega aktsiate ostmiseks kuni reedeni.

Dividendide pärast võib olla tingitud ka huvi Norma aktsia vastu (0,3%, 120,79 kroonini). Dividendisoovijad peavad väärtpaberid soetama hiljemalt ülehomme.

Ülehomme on ka viimane päev märkimaks Tallinna Vee aktsiaid, millega hakatakse börsil kauplema juba järgmisel kolmapäeval.

Hetkel kuum