26. september 2005 kell 22:00

Vali siga, limonaadisiga

Reklaamiagentuuri ajurünnakutel juhtub sageli, et värske, vaimuka ja vapustava idee otsingul tuleb keegi välja mõttega parodeerida mõnd olemasolevat reklaami või reklaamitüüpi. Seda on ka edukalt tehtud. Näiteks Sprite, kes tõestas, et plekieemaldamiseks see vedelik ei kõlba, küll aga sobib janukustutuseks.

Enamasti on see libe tee, reklaam peaks ju eeskätte rääkima reklaamitavast kaubast, mitte mingitest tootevälistest nähtustest. Edu võib loota siis, kui mõnitatakse reklaami, mis oma pealetükkivuses, nõmeduses või imaluses niikuinii vaatajates tülgastust tekitab ? tüüpiliselt kodukeemiareklaamid.

Kolleegid Saatchi & Saatchist on seda jälestusfaktorit poliitikuid naeruvääristades kasutanud Limpa telereklaamis. Eks ole igal mõtleval inimesel villand neist ülikondadest, kes võimule saamise nimel pateetiliselt maapealset paradiisi kokku lubavad. Lõbu pakub see eeskätt täiskasvanutele, kes pole vist küll peamine sihtgrupp.

Kaheksa-aastane limonaaditarbija vaatas klipi ära ja eriti vaimustunud ei olnud: ?Mh, tavaline. Iga kolmas pudel võidab niikuinii.? Samas tähendab see, et reklaami põhisõnum ? tarbi toodet, siis võid võita ? läks kohale.

Igal juhul on reklaamil tähelepandav meelelahutusväärtus ja nii muudab ta toote sümpaatsemaks ka selle silmis, kes limonaadi lõpuks kinni peab maksma.

Autor: Hendrik Alla

Hetkel kuum