ÄP fototoimetus • 27. september 2005 kell 22:00

Andres Trink loobus finantsinspektsiooni juhi kohale uuesti kandideerimast

Finantsinspektsiooni teatel laekus konkursi tähtajaks kaks avaldust. Finantsinspektsiooni nõukogu arutab juhatuse esimehe konkursiga seonduvat oktoobris.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe ametiaeg on seaduse järgi neli aastat, praeguse juhatuse esimehe Andres Tringi ametiaeg lõpeb 31. detsembril. Finantsinspektsiooni tööd juhib kolmeliikmeline juhatus, kelle pädevuses on kõik finantsjärelevalvelised otsused ja kes vastutab inspektsiooni strateegia elluviimise ning järelevalve hea toimimise eest.

?Praeguse nelja-aastase ametiajaga saab minu jaoks ühendatud finantsjärelevalve loomise ja käimalükkamise etapp läbi,? kommenteeris Andres Trink. ?Et enne finantsinspektsiooni loomist töötasin kolm aastat Eesti Panga juhatuse liikme ja pangajärelevalve juhina, siis olen sellel alal kokku töötanud viimased seitse aastat. Finantsinspektsioon on täna finantsturul tunnustatud regulaator ja võrdväärne partner teistele Euroopa finantsjärelevalve asutustele. Ehkki palju oleks veel ära teha, olen rahul sellega, mis selle aja jooksul on saavutatud. Täna on meil tugev meeskond, kes suudab tagada finantsjärelevalve kvaliteedi arengu ka tulevikus. Olen tänaseks jõudnud otsusele, et järgmiseks neljaks aastaks ma uuesti ei kandideeri.

Samas olen valmis igati toetama juhtimise sujuvat üleandmist tulevasele juhatuse esimehele, kui meie nõukogu seda vajalikuks peab. Pean väga oluliseks, et finantsinspektsioonis säilivad tänased väärtused ja tegevuspõhimõtted.?

Autor: ÄP

Hetkel kuum