Ülo Toomsalu • 21. oktoober 2005 kell 5:49

PM: Algas võimujagamise kassi-hiire mäng

Keskerakonna pealinna võimupartneri leidmise raskuse mõju on hargnemas üle riigi ning käes on kassi-hiire mängimise aeg Reformierakonnaga.

Oravapartei kõrvalelükkamises Pärnu ja Haapsalu võimu juurest näevad poliitvaatlejad Keskerakonna soovi suruda Reformierakond nurka ning sundida neid Tallinnas võimule tulema, kirjutab Postimees.

Reformierakonna juhtfiguuri Meelis Atoneni sõnul on kuulujutte Keskerakonna survest maakondades räägitud, kuid loodetavasti pole see tõsi.

«Pigem võib selline surveavaldus viia Keskerakonna Reformierakonnast eemale ka Tallinnas, sest teatavasti mängivad emotsioonid rolli ka poliitikas,» märkis Atonen.

Samas möönis üks poliitik, et Haapsalus, kus Keskerakond hakkas Reformierakonna asemel läbi rääkima teiste partneritega, tegi vea Reformierakond ise. Keskerakond küsis vaid abilinnapea ja komisjoni esimehe kohta, selle peale hõõrus Reformierakond rõõmsalt käsi ega pakkunudki midagi rohkemat.

Mitmed poliitvaatlejad näevad Keskerakonna üleriigilises töös valijameeste kogu komplekteerimist lähenevateks presidendivalimisteks.

«Tartus tehti ka koalitsioon nii, et Keskerakond esitas lisatingimusi. Savisaar ei pane lihtsalt niisama Reformierakonda pingile istuma, ta ei maksa suvaliselt kätte, vaid tegutseb selge plaaniga,» ütles üks Postimeest konsulteerinud poliitik.

Tallinnas võttis Keskerakond aja maha. «Nad ei saa endale korvisaamist enam teist korda lubada,» viitas üks Isamaaliidu poliitik sotside ja Rahvaliidu koostööst keeldumisele Tallinnas, pärast mida vandusid ka teised erakonnad, käsi piiblil, et tsentristide suhtes kehtib totaalblokaad.

Hetkel kuum