13. detsember 2005 kell 12:54

Zara moeketi omaniku kvartalikasum kasvas 26%

Zara ja Bershka moeketi omanik Inditex SA kasum kasvas tänu uute poodide lisandumisele kolmandas kvartalis 26%, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Oktoobris lõppenud kvartalil ulatus Inditex kasum 274,3 miljoni euroni, samas kui Bloombergi poolt küsitletud analüütikud ootasid keskmiselt 247 miljoni euro suurust kvartalikasumit.

Hispaania moeketi käive kasvas 20% ning küündis 1,83 miljardi euroni. Kui ettevõtte konkurent H M süüdistas hiljuti oma nõrgas müügitulemuses ilma, siis Inditexi müük poe kohta kasvab.

Inditex avab päevas rohkem kui ühe poe, et käia kaasas oma eesmärgiga, milleks on 450 poe avamine käimasoleva fiskaalaasta jooksul. Firma suudab uued tooted poodidesse saata kahe nädala jooksul, mis on suurest osast konkurentidest kiiremini.

Royal London Asset Management aktsiaturgude juhi Jane Coffey on tegemist ettevõttega, mille varustuse kett töötab suurepäraselt. ?Sa saad alati õige toote õiges kaupluses,? lisas Coffey.

Käesoleval aastal 20% tõusnud Inditex aktsia on Madridi börsil lisanud täna veel oma kontole 0,7% ja jõudnud tasemeni 25,95 eurot.

Banesto Bolsa analüütik Javier Mata tõstis aktsia hinnasihti 30 euroni.

Hetkel kuum