Puhkepäeva turismiuudised

Indrek Kald 13. jaanuar 2006, 00:00

Tarkvarainsenerist Paide ettevõtja ja rändur Ahto Tanner alustas jõulude ajal üksinda reisi džiibiga läbi Euroopa ja Musta Mandri lõunatippu.

Tema reisi saab jälgida veebilehel www.rebaseonu.net/go/aafrika . "Mingit täpset plaani ega ajakava pole, ainult see, et alustaks Marokost

ja kulgeks mööda (elu) kõrvalteid allapoole," iseloomustab ta ise kodulehel oma reisi. Autoks on rännumees valinud diiselmootoriga Land Rover Defender 90, mis sisaldab pea kõike eluks vajalikku. Võimaluse korral ööbib Tanner auto katusele seatud telgis.

Ülalmainitud veebilehelt leiab tema reisipäeviku, mida mõne päeva tagant uuendatakse, fotosid külastatud kohtadest, interaktiivse kaardi ja marsruudikirjelduse.

Uus veebiteenus SoundTransit võimaldab kuulata kaugete maade hääli ilma kohale sõitmata.

Tegemist on vabatahtlike kogutud helisalvestistega igast maailma otsast. Praegu saab kuulata ligi 600 helikatket Süüria turumelust Brasiilia koskedeni, Vietnami mägikülade muusikast Las Vegase kasiino mänguautomaadi kõlinani.

Eesti helisid esindavad praegu ööbikulaul ja Mooste konnad Põlvamaalt, setude laulukoor ning jaaniööjärgse hommiku veevulin Põhja-Eesti mererannikul.

Failide pikkus ulatub mõnest sekundist ligi poole tunnini. Iga heli on ka mõne lausega kirjeldatud. Failid on veebilehel MP3-formaadis.

Neid saab otsida märksõna, asukohariigi ja linna ning esitaja nime järgi. Külastajad saavad helifaile ka ise lisada.

Lisaks saab selles keskkonnas ka nii-öelda broneerida helireisi. Selleks tuleb määrata reisi algus- ja lõpppunkt ning soovitav vahepeatuste arv. Seejärel pakub arvuti võimalikku teekonda koos sinna marsruudile jäävate häälefailide kuulamisega.

Üleeile Tallinnas rahvusraamatukogu esimesel korrusel avatud näitusel tutvustavad mitukümmend Eesti rändurit islamimaid läbi oma kaamerasilma.

Moslemite elu kajastavalt fotonäituselt "Inimnäoline islam" leiab enam kui sada pilti, mille eestlased on viimase kümnekonna aasta jooksul islamimaades teinud. Pilte on enam kui 40 riigist.

Lisaks fotodele seletatakse näituse infotahvlitel lahti moslemite traditsioone, usku, eluolu. Näitusega kaasneb samanimeline raamat, kust leiab lisaks piltidele harivad kommentaarid.

Näituse üks organisaatoreid ja fotograafe on kaks korda ümber maailma sõitnud ettevõtja Tiit Pruuli. Loodetavasti aitab see näitus meil paremini mõista islamimaid ja sealseid inimesi, ütles ta fotonäituse avamisel.

Eesti Rahva Muuseumi näitus "Inimnäoline islam" jõudis Tallinna Tartust ja Narvast. "Inimnäoline islam" jääb rahvusraamatukogus avatuks 4. veebruarini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing