Salva Kindlustus maksis mullu 169,3 miljonit krooni hüvitisi

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 12:07

Salva Kindlustuse AS maksis möödunud aastal hüvitisi enam kui 10 000 juhtumil kokku kogusummas 169,3 miljonit krooni, teatas ettevõte.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektori Urmas Kivirüüdi sõnul oli ettevõtte 2005. aasta põhieesmärgiks mitte ainult turuosa suurendamine, vaid kogu teenuse kvaliteedi tõstmine, mistõttu ollakse kasvunumbritega kindlasti rahul. 'Seda nii seltsi eelnevate aastate tulemusi kui turu üldiseid liikumisi arvestades. Usume positiivset arengut ja mõõduka kasvutempo jätkumist ka käesoleval aastal, eeldatavasti jääb turukasv 2005. aastaga samale tasemele ehk 12-14 protsendi piiridesse', ütles Kivirüüt.

Sarnaselt eelnevale aastale maksis Salva Kindlustus enim hüvitisi liiklus- ja kaskokindlustuses, vastavalt 80,5 ning 61,4 miljonit krooni.

Sõidukikindlustuses on kahjude arvult suurim osa klaasikahjudel, millele järgnevad liikluskahjud. Kivirüüdi hinnangul on sõidukite järjest suurenev arv liikluses viinud olukorrani, kus järjest rohkem tuli ettevõttel tegeleda ahelavariides tekkinud kahjudega, milles sai viga rohkem kui kaks sõidukit. 'Huvitava tendentsina sõidukikindlustuse statistikas on 2005. aastal vähenenud audiotehnika varguste arv sõidukitest, põhjustatuna ilmselt autopargi uuenemisest ning juba tehastes sisseehitatud tehnika levikust', lisas Kivirüüt.

Kõige rohkem on kahjud kasvanud varakindlustuses. Kahjusummade kasvu mõjutas enim jaanuaritormi tagajärjed Pärnu- ja Läänemaal, samuti oli 2005.aasta väga põlenguterohke. Jaanuaritormi kahjudest on Salva Kindlustus tänaseks hüvitanud ligi kaheksa miljonit krooni. Kokkuvõttes on varakindlustuse kahjud tõusnud 83 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing