EPL: Ehitus Sanatooriumi pargis toob Tallinna linnale kohtuasja

31. jaanuar 2006, 06:52

Kohus peab otsustama, kas panna Hiiul Sanatooriumi pargis pansionaadi ehitamise sildi all toimuv korterelamu ehitus seisma.

Sanatooriumi pargi kõrval elav vandeadvokaat Villu Otsmann on pöördunud halduskohtusse, et proovida vee kord peatada YIT Ehituse elamuehitust ärimaal ja üldiseks kasutamiseks mõeldud pargis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nagu arhitektide liidu aukohtulgi, on kaebaja üks põhiargumente see, et ehitus on käima läinud ilma detailplaneeringuta. Otsmanni sõnul on talt võetud oma elukeskkonda puudutavas küsimuses kaasarääkimisvõimalus, kuna avalikku arutelu nõudvat detailplaneeringut pole tehtud.

Halduskohus peab lähiajal otsustama, kas kaebus on põhjendatud. Kohtuliku arutelu ajaks peaks ehitusluba peatatama ja ehitus seisma pandama. Kaebaja väitel ei saa pärast ehituse valmimist ja sellele kasutusloa andmist enam ehitusluba tühistada, seetõttu on otsusega väga kiire.

Tallinna linnavalitsus tuvastas sisejuurdluse käigus, et ehitusluba on antud välja seaduslikult ning selle katkestamiseks pole põhjust. Abilinnapea Kalev Kallo sõnul otsustati, et ehitamist ei peatata, kuid hoonealust maad elamumaaks ei muudeta ning kortereid sellesse majja tulla ei saa.

Kaebuses tugineb Otsmann aga kindlale veendumusele, et nii linnavalitsusele kui ka YIT Ehitusele oli algusest peale selge, et ehitusluba on õigusvastane.

YIT Ehitus on valmivasse majja juba kortereid müünud, kuigi avalikult neid pakutud pole. Firma Soome omanikud ütlesid, et nad on käitunud vastavalt Eestis tavapärastele kommetele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing