PM: Tartu kaubamaja saab seente pärast kaela väärteomenetluse

14. veebruar 2006, 07:59

Tartu kaubamaja nõuab Skanska EMV-lt 6-7 miljoni kroonist kahjutasu ning Tartu linnavalitsus algatab omakorda kaubamaja suhtes väärteomenetluse.

Kaubamaja grupp sai sügisel uue hoone kasutusloa tänu linnale antud garantiikirjale, milles võttis endale kohustuse likvideerida niinimetatud seened ehk ventilatsioonisüsteemi väljaviigud ventilatsioonikambrite pealt hiljemalt 12. veebruariks, kirjutab Tartu Postimees.

Eile, 13. veebruaril olid linnaametnikud kurjad, seda enam, et linnapea Laine Jänes lubas enne valimisi isiklikult, et kaubamaja ei saa kasutusluba enne, kui seened on ventilatsioonikambrite pealt kadunud või tegeldakse aktiivselt nende üleviimisega mujale.

Nüüd on kaubamajal kasutusluba, aga aktiivsest tegelemisest on asi kaugel – hiljuti pidi linnavalitsus saatma Tartu Kaubamaja Kinnisvarale meeldetuletuskirja, mille sisuks küsimus: millal siis? 12. veebruarini ehk avamisest neli kuud palus ajapikendust ju kaubamaja ise.

Kaubamaja kinnisvarajuhi Peeter Küti kinnitusel lubas Skanska EMV omakorda kaubamajale seened nimetatud tähtajaks vähem silmatorkavasse kohta sättida.

Kütt ei osanud eile öelda, miks partner sellega hakkama pole saanud. Skanska EMV peadirektor Jaanus Otsa ei andnud Tartu Postimehele eile seoses tegemata töödega kommentaare.

Postimehe andmetel ei ole Skanska EMV ja kaubamaja grupi suhted pärast kaubamaja ehitusega kaasnenud piinlikke seiku kaugeltki pilvitud.

Kaubamaja juhtkond pidi kõigepealt alla neelama ostumeka valmimise venimise ning seejärel on hoones töötavad inimesed kurtnud ehituspraagi üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing