Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Toetus Euroopa Liidule näitab kasvutrendi
TNS Emori uuringu kohaselt näitab Eesti kodanike toetus Eesti kuulumisele Euroopa Liitu kasvutrendi, jõudes veebruaris 68% tasemele.
Eelkõige on toetus kasvanud 35-50-aastaste ning madalama sissetulekuga inimeste (kuni 2000 krooni kuus pereliikme kohta) seas. Nendes rühmades on toetus Euroopa Liidule tavaliselt kõige ebastabiilsem.
Jaanuarikuus toetas Eesti kuulumist Euroopa Liitu 62% valimisealistest kodanikest. 2005. aasta detsembris oli vastav näitaja 60%. Kõige kõrgem toetus Euroopa Liidu liikmeksolekule aastate lõikes oli 2004. aasta oktoobris, mil toetusprotsent küündis 72ni.
TNS Emor uuris ka elanikkonna suhtumist Euroopa Liidu laienemisse. Küsitluse kohaselt toetab liidu edasist laienemist 46% kogu 15-74 aastasest elanikkonnast. Vastu oli 31%. 23% vastajaist ei osanud oma seisukohta öelda.
Ajavahemikul 07.02-09.02 ja 21.02-23.02.06 viis TNS Emor telefoni teel tehtava Omnibuss-küsitluse raames läbi uuringu 1000 15-74-aastase Eesti elaniku seas. Nendest 778 vastajat olid valimisealised Eesti Vabariigi kodanikud. Uuringu tellija oli Riigikantselei.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.