PM: Arstide-õdede palk tõusis keskmisest kiiremini

04. juuli 2006, 08:07

Arstide ja õdede teenistus on viimasel aastal tõusnud keskmisest kiiremini ning see meelitab ministeeriumi hinnangul meditsiinitööst loobunuid tagasi.

Sotsiaalministeeriumi värske uuringu järgi tõusis arstide keskmine tunnipalk 4,9 protsenti, õdedel 4,1 ja hooldajatel 7,4 protsenti, kirjutab Postimees. Praegu saab üle poole arstidest 75kroonist tunnipalga alammäära või sellest kõrgemat töötasu. Arstide keskmine kuupalk ületab nii 17 000 ja õdede oma 8000 krooni.

Sotsiaalministeeriumi analüütiku Natalja Jedomskihhi sõnul ei jää ka ülejäänud arstide palk palju madalamale.

Õdedest saab omakorda 39kroonist tunnipalga alammäära või rohkem 90 protsenti. Peaaegu samapalju hooldajaid teenib tunnis 23 krooni või rohkem.

Sotsiaalminister Jaak Aabi kinnitusel on viimase aastaga kuni kümnendiku tõusnud palgad tekitanud olukorra, kus varem meditsiinist lahkunud inimesed hakkavad oma erialatööle tagasi tulema.

Eesti Õdede Liidu juhatuse liige Tiiu Kõrran ei taha ministeeriumi selliste väidetega siiski päris nõustuda. «Kolmandik, võib-olla isegi pool õdedest töötab täiskohast suurema koormusega,» viitas ta kestvale kaadrinappusele.

Aabi hinnangul on töötajate puuduse üks põhjus ka liiga ranged konkursid.

Lääne-Tallinna keskhaigla Merimetsa nakkuskeskuse õde Rette Kutškova ei usu, et keegi õdedest praegu palgaga rahul on. Tema hinnangul pole viimasel ajal töötajate märgatavat tagasipöördumist olnud.

Märtsis tehtud uuring, milles osales 53 haiglat üle Eesti, vaatles meditsiinitöötajate sissetulekute muutumist mullu märtsist tänavu märtsini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing