Viie riigi baasil luuakse SEB grupp

25. september 2006, 15:06

Klientide paremaks teenindamiseks ning
edasise kasvu soodustamiseks luuakse ühine SEB grupp.

SEB integreerib viie riigi jaepangandusüksused üheks SEB grupiks, mis jõustub 1. jaanuarist 2007. "Integreerides oma äritegevused, astume veel ühe sammu edasi oma tugevuste paremaks realiseerimiseks ning loome võimaluse investeeringuteks tootearenduses, saame pakkuda paremat klienditeenindust ja edasisi kasvuvõimalusi," kommenteeris SEB president ja tegevjuht Annika Falkengren.
Varem kuulusid Eesti, Läti ja Leedu Ida-Euroopa pangandusdivisjoni alla. Nüüd kuulutakse jaepangandusdivisjoni alla. Üks suur SEB, kuhu kuuluvad lisaks Balti riikidele ka Saksamaa ja Rootsi, annab võimaluse kasutada ühe struktuuri häid omadusi ning samuti kaob siis piirkonna mõõde. Tänu SEBile on juurutatud ka mitu head toodet." Vana hea know- how ning intressikaitse," täpsustab SEB Eesti avalike suhete juht Evelin Allas.

SEB Eesti Ühispank kuulub SEB Gruppi, mis on Põhja-Euroopa finantsgrupp 400 000 ärikliendi ja institutsiooni ning 5 miljoni eraisikuga. SEB kontorid asuvad Põhjamaades, Balti riikides, Saksamaal, Poolas ja Ukrainas. Ligikaudu pooled SEB klientidest kasutavad oma pangatehingute sooritamiseks internetti. Seisuga 30. juuni 2006 moodustas grupi bilansimaht 1,986 miljardit Rootsi krooni, hallatavate varade maht ulatus 1,086 miljardi kroonini. Grupp on esindatud kahekümnes riigis üle maailma ja grupi töötajate arv on ligikaudu 20 000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing