Riik pakub firmadele kuni 16 miljonit krooni tagatiseta laenu

Annika Matson 04. oktoober 2006, 07:28

Riigile kuuluv KredEx hakkas eile
ettevõtetele pakkuma kuni 16 miljoni krooni suurust tagatiseta laenu, mis
võimaldab firmal omakapitali suurendada ja nii pangast raha taotleda, kirjutab
Äripäev.

KredExi ilma tagatiseta laenu kasutamine võimaldab firmajuhil, kes muidu kommertspangast raha ei saaks, ettevõtte olukorda tegelikust paremana näidata, sest saadud raha saab näidata omakapitali osana. Eesti Pank hoiatab, et KredExi laen võib muutuda mõttetuks riigi raha uputamiseks.

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler ja KredExi nõukogu esimehe Marika Priske sõnul ilmnes laenu vajadus elust enesest.

"Kuna toode on suunatud just tegevusaladele, kus ettevõtjad on laenamisel küllaltki konservatiivsed ja riske kaalutlevad, siis ei ole laenubuumi õhutamisest õige rääkida," põhjendas ta.

"Tootmis- jt ettevõtete laenude osa on suhteliselt väike ning kasvutempo võrreldes majanduskasvust tingitud vajadusega pigem aeglane kui liiga kiire," ütles Priske. Ta lisas, et KredExi roll on vähendada hirmu võõrfinantseerija kaasamise ees ning näidata, et selline tegevus on jätkuva arengu tagamiseks igati mõistlik.

Eesti Panga finantsvahenduse osakonna finantssektori poliitika osakonna juhataja Jaak Tõrs ütles, et ehkki selle laenuga täidab KredEx ühte oma eesmärkidest, parandades väike- ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamisvõimalusi, on see siiski suure riskiga laen.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2006, 07:26
Otsi:

Ava täpsem otsing