Töine ruum mänguliseks

Marko Liibak 11. oktoober 2006, 00:00

Ühelt poolt võib koosolekuruumi vaid ratsionaalselt suhtuda ja nii ka kujundada, ehk kui on vaja juttu ajada ning teinekord ka midagi tahvlile kirjutada, piisab neljast seinast ning pinnast, kuhu toetada. Teisalt jälle aitab loominguline lähenemine tööruumide kujundamisel ruumides peetavat nõu mängulisemaks ja lõbusamaks muuta.

Äripäev palus neljal ettevõttel kirjeldada oma huvitavaid koosolekuruume.

Reklaamiagentuuri Tank finantsjuht Kristiina Kupits peab oma büroo koosolekuteruumi huvitavaks ja teistest erinevaks, kuna ruumi kahte seina ehivad maast laeni lilleriiulid. See loob tema sõnul hubase, rahuliku ja rohelusest pakatava õhkkonna. "Elavad taimed on alati rahustavad."

Kupits lisab, et nii koosolekuruumi kui ka kogu kontori kujundamisel on lähtutud avarusest ja loovusest. "Näiteks büroosse sisenedes pead kõigepealt läbima kasetihniku."

Idee ruum just selliselt kujundada tuli Tanki enda töötajate ja sisekujundusbüroo Kohvi koostöös.

Nii-öelda tavalise koosolekuruumiga Kupitsa sõnul leppida ei saa, sest loov töö nõuab ka loovat keskkonda. "Pool ärkveloleku ajast viibitakse kontoris - siis peab seal ju olema mõnus."

Ehitusfirma TTP kontorihoone projekteerinud arhitekt Meelis Press ütle, et firma kontoris on kaks huvitavat nõupidamisruumi. Tema sõnul on iseäranis huvitav alumise korruse nõupidamisteruum.

TTP nõukogu esimees Tiit Aava sõnul on alumine ruum mõeldud valdavalt ehitusvaldkonna osakonna koosolekuteks ja ülemine kinnisvara osakonna koosolekuteks

"Kogu maja on nii projekteeritud, et eri osakonnad saavad töötada omaette."

Aava märgib, et omapäraseks teeb ruumi see, et ühes seinas on maast laeni klaassein, vaade avaneb rohelusele ja välja vulisevale oja. "See tekitab rahustava miljöö, vahel ongi tunne, nagu istuks metsas."

Ülemises ruumis on Pressi sõnul palju õhku ning monumentaalne mööbel tekitab pingestatud meeleolu. Seinale on trükitud rohelised taimed, mis mõjub rahustavalt. "Eriti talvel kui rohelust ei ole," arvab Press. Aava lisab, et ka seal on suured aknad ning rahustavad vaated.

Töötajad on tema sõnul ruumid hästi omaks võtnud. "Iga hea asi võetakse hästi vastu."

Elioni kommunikatsioonijuhi Sigrid Karu-Holloway sõnul on firma viienda korruse koosolekuruum eriline sellepärast, et seal on palju päevavalgust ja õhulisust, nii nagu on ka kogu korrus planeeritud. See tekitab tema sõnul mõnusa ja hubase tunde. Koosolekuruumis on teadlikult kasutatud palju klaasi ja puitu.

Karu-Holloway tõstab esile, et ruumi üks sein on sinisest klaasist, millele on kantud kõikide Elioni töötajate nimed.

"Idee käis välja Valdur Laid. See tekitab alati parajalt elevust, kui inimesed seinalt oma nime otsivad. Koosolekuruumis sees tekitab seesama sein aga rahuliku tööõhkkonna."

Karu-Holloway lisab, et töötajad on selle hästi vastu võtnud. "Meile meeldib seal koosolekuid üsna sageli korraldada."

See, et koosolekuruumi kujundusele on palju rõhku pandud, näitab Karu-Holloway sõnul, et inimesi väärtustatakse. "Kui on loodud hea töökeskkond, on inimestel parem meeleolu ja töögi tuleb paremini välja."

"Meie ettevõttes on viimase aasta jooksul toimunud rida muudatusi, mistõttu senine kontor kuulsa pehmendatud seintega ümmarguse nõupidamisruumiga hakkas meie jaoks kitsaks jääma," räägib agentuuri Royal Service'i juht Rika Soopa.

Kuna tekkis senisest oluliselt suurem vajadus dataprojektori kasutamiseks, on valgustuse puhul peetud silmas, et samal ajal oleks nii ekraanil kui ka laual toimuv hästi jälgitav. Esmapilgul ehk hämaranagi tunduv ruum muutub laua taha istudes põnevaks keskkonnaks, valged paberilehed ja kujunduste kavandid joonistuvad muidu valgust neelavalt mustal laual eriliselt hästi välja, omamoodi tore peegeldus tekib ka laua ümber istujate nägudele, kirjeldab Soopa.

Rohelist vaipkatet valgustavad paarikümne sentimeetri kõrgusel paiknevad lambid, mis samuti teeni ekraani parema jälgitavuse huve, olles samal ajalt ka lihtsalt põnevaks kujunduselemendiks.

"Omalt poolt aitasid selle ruumi sisekujunduslahendusele kaasa kõik meie agentuuri töötajad, kogu meie uue kontori loomine on olnud tegelikult üks paras ühine mõttetöö. Valgustite osas palusime abi ka oma ala spetsialistidelt Tõnis Vellamalt ja Robert Fenskelt," ütleb Soopa.

"Kui päris ausalt öelda, ei ole uus nõupidamisruum veel lõplikult sisse töötatudki, oleme uues kontoris alles teist kuud ja nii mõnigi huvitav sisekujunduslik detail on siit veel puudu," möönab ta. Kui aga uus ruum lõplikult omaks võetud on ning selle erilisus mõjule pääseb, ei jää see Soopa sõnul avalikkusele heade reklaamiideede näol märkamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing