Ketlin Priilinn • 26. november 2006 kell 22:00

Kasvu tagavad lojaalsed kliendid

Audiitorbüroo juht Toomas Villems kinnitab, et kliendibaas on põhiliselt samaks jäänud. "Audiitorkontroll peab andma sõltumatu hinnangu raamatupidamise aastaaruandele ja seda pole võimalik osutada ühe päeva jooksul. Audiitori töö sõltub paljuski just kliendi eripärast."

"Töö võib audiitorist sõltumatult osutuda planeeritust pikaajalisemaks ja vahel ka probleemseks, selgub kõrvalekaldeid normidest," ütleb Villems. "Need võivad omakorda tekitada probleeme järgnevalt planeeritud tööde läbiviimise ajagraafiku osas."

Villems on toetunud oma töös nelja assistendi abile ning märgib, et ettevõtte majandustulemused on tulnud peamiselt ikkagi samade faktorite tulemusena mis eelmisel aastal.

Villems on siiski kriitiline TOPi metoodika suhtes. "Olen täheldanud, et kliendid ja tuttavad jälgivad audiitorite TOPi vägagi tähelepanelikult," märgib Villems. "Aga tulenevalt metoodikast võrreldakse seal finantsnäitajate muutusi eelmise majandusaasta näitajatega ja seega ei saa seda pingerida käsitleda absoluutse paremusjärjestusena," arutleb Villems.

See pole sama nagu spordivõistlustel, kus jooksus esimesena finišisse jõudnu ongi võistluse parim.

Metoodika plussiks toob ta, et kõigil on võimalik võita ja pingerea etteotsa sattuda.

Miinuseks aga, et süvenemata TOPi koostamise metoodikasse võib jääda mulje, et aeglasem jooksja ongi kiiremast jooksjast parem.

See omakorda ei tähenda aga seda, et TOPi etteotsa on võimalik sattuda niisama lihtsalt, märgib ta siiski.

Olen Toomas Villemsi audiitoribürooga tööalaselt puutunud kokku umbes paar aastat ning arvamus sellest ettevõttest on igati hea, nad on jätnud väga meeldiva mulje. Igal juhul võib väita, et nad on täielikud oma ala professionaalid ning usun, et ilmselt on just see neile ka nii palju edu toonud.

Meie koostöö on alati olnud positiivne ning loodame sellele kindlasti ka tulevikus - nad on auditeerinud paljusid firmasid ning minu teada on kõik nendega väga rahule jäänud.

Hetkel kuum