Infrapunasaun andis hea enesetunde

Jaana Pikalev 01. detsember 2006, 00:00

Irgo sõnul oli teda üks elektrikust tuttav varem hoiatanud, et kindlasti ei saa see asi kasulik olla, kuna tegemist on elektriseadmega.

Seetõttu olid saunaelamuse kohta väikesed eelarvamused.

Kohapeal tutvustas infrapuna sauna Puuhall OÜ ärijuht Kristina Marran-Jürgensohn, juhtides tähelepanu asjaolule, et infrapunakiirgust on meditsiinis ravimiseesmärkidel kasutatud ligi 100 aastat.

Kristina kirjeldas sauna positiivseid mõjusid, mida palusime katsejänesel hinnata.

Stressi ja kroonilise väsimuse tunnuseid Irgo endal ei täheldanud, seega ei saanud infrapunasauna mõju selles osas kirjeldada.

30minutilise protsessi alguses oli testija üsna kärsitu, kuna ei märganud olulisi muutusi enda juures - oli soe, ent higistamisprotsessi ei toimunud. Pärast 15 minuti möödumist hakkasid esimesed higipisarad voolama.

Kristina sõnul vabaneb keha niimoodi mürgistest jääkainetest. "Infrapunakiirgus aitab kaasa rasvkoe ja tselluliidi vähenemisele," iseloomustas Kristina ja lisas, et 30 minutiga võib saunas kulutada kuni 600 kilokalorit.

Saunast pääsedes rääkis Irgo, et tunneb end suurepäraselt. "Pole väsinud ega uimane, kerge on olla," rõõmustas ta.

Samuti olevat mõnus see, et kui muidu leilisaunast tulles higistamisprotsess on nii tugev, et ebameeldiv on riidesse panna, siis sellega oli teisiti. "Isegi söögiisu tekkis," märkis Irgo, kelle arvates teised saunad väsitavad nii ära, et sellistele tahtmistele enam ei jaksa mõelda.

Kogemus olevat katsejänese hinnangul nii meeldiv, et nüüd kaalub ta infrapunasauna ostmist koju.

"Annab hea enesetunde ja elektrit tarbib mõistlikult," rääkis Irgo, et on leidnud uue tervist säästva meetodi.

2005. aastal läbi viidud pilootuuring "Infrapunasauna toime kehakaalule" näitas, et vaid 50% inimestest kaotavad saunas kilosid.

Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini- ja taastusravikliinikus viidi läbi uurimus infrapunase kiirguse toime kohta kehakaalu võimaliku langetava efekti suhtes.

Programmi, mis nägi ette 10 protseduuri, kestusega 25 minutit temperatuuril 45-50 YC, sagedusega kolm protseduuri nädalas, läbisid 22 naispatsienti, keskmise vanusega 41,9 aastat.

Patsientide kehakaal enne oli keskmiselt 97 kg ja 10 protseduuri järel 96,6 kg. Kaalulangetav toime oli minimaalne - 22 vaatlusalusest põhjustas infrapunasaun kehakaalu languse vaid 11-l. Siit järeldub, et infrapunakiirgus kasutatud metoodikal kaalulangetavat efekti ei oma.

Uuringu kokkuvõttes kirjutab koostaja Maire Audova, et patsiendid täheldasid protseduuride järel väsimuse vähenemist ja meeleolu paranemist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing