2. märts 2007 kell 7:44

Nokia ja Motorola on suurendanud turuosa veelgi

Maailma kaks suuremat mobiiltelefonide tootjat Nokia ning Motorola on tänu nõudluse kasvule Aasias suurendanud oma edumaad konkurentide ees veelgi, teatas Bloomberg.

Tunnustatud analüüsikeskuse Gartner andmetel kasvas möödunud aasta neljandas kvartalis Nokia turuosa mobiiltelefonide turul 36,2 protsendini võrrelduna 35 protsendiga aasta varem. Suuruselt teine mobiiltelefonide tootja Motorola suutis oma osa tõsta veelgi enam – 17,8 protsendilt 21,5 protsendile, aga kolmandal kohal asuva Samsung on oma turuosa kaotanud 11,3 protsendile võrrelduna 12,1 protsendiga aasta tagasi.

Gartner ennustab selleks aastaks mobiiltelefonide müügi kasvu 1,2 miljardi telefonini, 2006. aastal müüdi neid 990,8 miljonit, mis on kõigi aegade suurim müük.

Motorola kasumimarginaal kukkus neljandas kvartalis 4,4 protsendile võrrelduna 12 protsendiga kolmel eelmisel kuul. Nokia hinnasõjaga kaasa ei läinud ning mobiiltelefonide divisjoni marginaal kasvas 17,8 protsendini võrrelduna 15,3 protsendiga kolmandas kvartalis.

Detsembri keskel praalis Motorola mobiiltelefonide üksuse juht Ron Garrigues Kauppalehtis, et kahe aasta pärast on Motorola turuliider. Tänaseks on Garrigues läinud juba arvutitootja Delli palgale.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum