1. juuni 2007 kell 6:16

Pirita kloostri varemete juurde ähvardab kerkida uus kasiino

End Eesti vanima kasiinoketina reklaamiv Casino Monte Carlo tahab Pirita jõe äärde kloostri naabrusse rajada mängusaali. Mõttele on vastu nii linnaosa juhid kui ka protestiallkirjade kogumist plaanivad piritalased.

AS MC Kasiinod tahab õnnemängude saali rajada Pirita silla juures asuvasse Kloostri tee hoonesse, mis on aastaid tuntust kogunud restoranina. Praegu käivad juba ümberehitustööd, mängusaali kõrval on sinna plaanitud teha spordiennustusi korraldav pubi, sushirestoran ja ilusalong, kirjutas Postimees.

"Kuna lähedal ei asu koolimaju ja lasteaedu, siis usume tegemist olevat mängusaalile sobiliku kohaga ja palume teie mõistvat suhtumist," seisab firma juhatuse liikme Enn Räppi kirjas Pirita halduskogu esimehele Mati Elistele.

"Soovime mängusaali rajades ja majandades järgida kõiki seadustes toodud kitsendusi ning teha kohaliku omavalitsuse esindajatega tihedat koostööd," kinnitatakse pöördumises.

Nii Eliste kui ka Pirita linnaosa vanem Tiit Terik ütlesid Postimehele, et ei poolda kasiino rajamist Pirita kloostri naabrusse. Samas märkis Terik, et linnaosa vastuseis ei pruugi kasiino plaane seisata.

Ka Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul annab kasiino avamiseks loa rahandusministeerium ning kohalikul omavalitsusel pole peaaegu mingit võimalust seda takistada.

Teniste nentis, et praegune seadus võimaldab kasiino rajamise taotluse tagasi lükata avalikkuse survel. "Kui näiteks Pirita linnaosas hakatakse elanikelt protestiallkirju koguma, siis võiks sellise pretsedendi luua," tõdes ta.

Hetkel kuum