Ajaleht Sakala palus Viljandi elanikel
hinnata Viljandisse taasiseseisvumise järel rajatud uusehitisi.
«Milles siin arhitektuur seisneb, on võimatu tuvastada. Ilmselt selles, et maja seisab püsti ja hoiab sooja». Nii arutles Viljandi bussijaama hoone üle üks kuuest inimesest, kellel ajaleht Sakala palus hinnata taasiseseisvumise järel Viljandisse rajatud uusehitisi.
Iga uus ja suurem maja, mis kesklinna ehitatakse, pälvib inimeste tähelepanu. Selle välimuse ja oma kohale sobivuse üle arutatakse internetis, veelgi rohkem aga omavahel. See on ka loomulik, sest maja ehitatakse vähemalt aastakümneteks ning nii paitab või risustab ta linlaste ja külaliste silma pikka aega.
Vastajad olid Viljandist pärit poliitik Meelis Atonen, aastaid Viljandis töötanud, kuid siis Tallinna läinud kirikuõpetaja Jaan Tammsalu, Heimtalis elav kunstnik Anu Raud ning turismiinfokeskuse töötaja Erge Hanschmidt ja tarbijate ühistu juhatuse esimees Priit Aule. Ainsana heitis Viljandi hoonetele professionaalse pilgu siit pärit, ent praegu mujal elav sisearhitekt ja mesinik Hannes Praks.
Ehkki vastajad erinesid nii vanuselt kui tegevusvaldkonniti, tuleb nentida, et suuri lahkarvamusi neil ei olnud. Tihe rebimine ilusama uusehitise tiitli eest käis Mainori keskuse ja Tallinna tänaval asuva Linna Auto maja vahel. Mõlemat mainis neli hindajat ja mõlemad teenisid kaks esikohta. Lõpuks pälvis Mainori keskus üheksa punkti ning edestas konkurenti ühe punktiga.