Jason Bourne jõuab lõpuks peaaegu koju

Rivo Sarapik 31. august 2007, 00:00

Tänasest saab Jason Bourne'i fänn veel sammu lähemale, kes ta kangelane tegelikult on ning miks ta ennast ja oma minevikku taga otsib.

Viimased 12 kuud on kvaliteetsete põnevike sõbrale helde olnud - väikese vahega jõudsid kinodesse "Mission Impossible 3", Bondi-seeriast "Casino Royale" ja "Die Hard 4". Kõik hoidsid eelmiste osadega võrreldes kõrget taset ning erandiks ei ole ka täna esilinastuv "Bourne'i Ultimaatum" ehk tolle seeria kolmas osa.

Endise USA valitsuse tapamasina Jason Bourne'i viimane retk, mis filmi lõpu järgi otsustades küll viimaseks ei pruugi jääda, täiendab seda rida täieõiguslikult ning on omas kategoorias aasta üks oodatumatest teostest.

Filmi tunnuslause ütleb, et sel suvel tuleb Bourne koju. Vaataja saab lõpuks teada, kes too filmist filmi seiklev ja oma minevikku otsiv, varjunime all USA valitsust teeninud mees on.

Tõsi, päris juurteni ehk mineviku ja perekonnani film ei jõua. Küll paljastub vaatajale Jason Bourne'i treenija, ilmneb vihjeid tema suhetele organisatsioonis ning saab aimu, kuidas inimesest emotsioonitu tapamasin vormub.

Ehkki uut infot ja tegelasi eriti pole ning sisu ülesehituski sarnaneb kahele eelmisele linateosele, ei tähenda see, et eelmise osa lavastaja Paul Greengrass oleks latti allapoole lasknud.

Tehniliselt ja visuaalselt on film endiselt pinev alguskaadritest lõputiitriteni.

Näiteks New Yorkis üles võetud kandev tagaajamisstseen, mille filmimiseks kulus kuus nädalat ning ülesvõtmiseks pidid autod sõitma umbes 50 kilomeetrise tunnikiirusega, ei jää senisele kahele millegagi alla ning tõstab lati veelgi kõrgemale.

Lisaks nimirolli kandvale Matt Damonile teevad endiselt kaasa Julia Stiles ja Joan Allen. Briti maiku lisab filmist "Kuumad võmmid" tuntud Paddy Considine. Seiklused aga ulatuvad Itaaliast Marokoni ning otsaga ka New Yorki.

Kuigi lugu Bourne'i eneseleidmisega justkui lõpeb, filmi lõpp otsi täiesti koomale ei tõmba.

Ehkki Robert Ludlumi loodud karakteri kolm seiklust on kõik ekraanile jõudnud, jätab New Yorgis kuuli eest Hudsoni jõkke pagenud Bourne võimaluse järgmise osaga samast kohast jätkata. Senised kaks osa on kinokassades kogunud umbes 500 miljonit USA dollarit ning nii on Jason Bourne ja tema lugu produtsentide jaoks endiselt ahvatlevad.

Loodetavasti ei tähenda see Matt Damoni kehastatud karakterile allakäiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing