Tallinki uue laeva ristis Superstariks Kaia Kanepi

Kaisa Tahlfeld 08. oktoober 2007, 00:00

Laeva ristiema on tipptennisist Kaia Kanepi, kellest grupi juhatuse esimehe Enn Pandi sõnul võiks saada uus spordimaailma superstaar.

"Nii nagu me usume seda meie uuest laevast, loodame, et ka Kaiast saab lähitulevikus superstaar. Seda küll siis juba spordimaailmas," ütles Pant.

Superstar alustab sõitu Tallinna-Helsingi liinil järgmise aasta kevadel. Koos 2007. aasta kevadel valminud Stariga teenindab laev reisijaid Tallink Shuttle'i teenusekontseptsiooni alusel, mis aasta läbi käivat kiiret liiklust kahe pealinna vahel. "Põhimõtteliselt kujuneb Tallinki laevade liiklemisgraafik Tallinna-Helsingi liinil tihedamaks ja kiiremaks kui paljude Eesti suurlinnade vaheline bussiliiklus seda on," lisas ta.

Laeva kiirus on 27,5 sõlme, mis võimaldab katta vahemaa Tallinna ja Helsingi vahel vähem kui kahe tunniga.

Tallink Shuttle'i laevade Star ning Superstar roheline värvus viitab laevade keskkonnasõbralikkusele. Mõlemat laeva iseloomustab väiksem kütusekulu, tänapäevased tehnilised lahendused ning kiirlaevadega võrreldes oluliselt väiksema lainetuse tekitamine.

Septembri lõpus tunnistas Pant, et tema unistuseks on teha Tallinkist kümne aastaga suurim reisijateveoga tegelev laevafirma Euroopas. "Tallink on kasvav firma. Me oleme harjunud oma meeskonnas nii mõtlema ja nii see on. Meil on ka oma unistus või õigemini öeldes perspektiiv: olla vähemalt kümne aasta pärast suurim laevafirma Euroopas," ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing