Turismiuudised

ÄP 14. detsember 2007, 00:00

Ülesoomeline jõulurahu kuulutatakse 24. detsembri keskpäeval traditsiooniliselt välja Turu linnas.

Tavaliselt koguneb toomkiriku väljakule seda jälgima tuhandeid inimesi, lisaks teeb üritusest ülekande ka Soome televisioon. See riigi vanim linn on Soome ametlik jõululinn.

Helsingis on peamiseks jõulutänavaks kesklinnas asuv Aleksanterikatu. Linna peamine ostutänav kaunistati tuledega novembri lõpus ja nii jääb see kuni kolmekuningapäevani uue aasta alguses.

Toomapäeval, 21. detsembril peaks kõik jõuluettevalmistused tehtud olema. Siis peetakse Helsingis Esplanaadi pargis ka traditsioonilist toomapäeva laata.

Euroopa lennukitootja Airbus on sel aastal müünud rohkem lennukeid kui nende peamine rivaal USAst, Boeing.

Kokku ulatub Airbusi müük tänavu 1300 lennukini, Boeingul aga jääb see alla 1200. Mõlemad lennukitootjad said seekord suuri tellimusi Lähis-Idast.

Oma panuse Airbusi edusse andis ka Finnair. Soome lennufirma teatas sel nädalal, et ostab neilt uue pikamaalennuki Airbus 330-300. See mudel jõuab soomlasteni 2009. aasta kevadel. Praegu on Finnairil 32 Airbusi lennukit, sealhulgas kolm pikamaalennukit 340, mis võeti Aasia-suunalistel liinidel kasutusele tänavu. Varem teenindas Finnair oma kaugliine Boeingu lennukitega MD-11.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing