Ossipenko on Ida-Viru võitmatu ärimees

Annika Matson 16. jaanuar 2008, 15:58

Ida-Virumaa ärimees Nikolai Ossipenko firma
N V AS võitis kaks tänavakoristuse riigihanget.

Kusjuures, nii suuremat kui väiksemat territooriumi hakkab ta koristama ühesuguse raha eest, kirjutab venekeelne ajaleht Delovõje Vedomosti.

Möödunud aasta lõpus ja selle aasta alguses Sillamäel ja Jõhvis lõppenud tänavakoristuse riigihangete tulemused näitavad, et regioonis on endiselt liidri kohal Nikolai Ossipenko.

Territooriumi pindalaga üle miljoni ruutmeetri korrashoiu eest maksab Jõhvi vald Ossipenkole kolme aasta jooksul 11,2 mln krooni, aga Sillamäe on nõus maksma 560 tuh ruutmeetri korrashoiu eest 15,8 mln krooni.

Kuid praktika näitab, et Ossipenko oskab pigistada kohalikelt omavalitsustelt välja rohkem kui riigihankes ettenähtud.

Näiteks, 2004. aastal võitis tema firma vähempakkumise ning kohustus 1,7 mln krooni eest aastas koristama Jõhvi tänavaid. Kuis 2005. aastal Jõhvi maksis Ossipenkole 2,5 mln, aga 2006. aastal 2,9 mln krooni. (vt. ?? ?16 (476) ?? 19-25 ?????? 2006 ?.)

Sellele, et Ossipenko võib saada rohkem, kui vähempakkumises oli ära toodud, viitab asjaolu, et tänavate koristuseks on valla eelarvesse kalkuleeritud peaaegu viis miljonit krooni, st rohkem, kui oli avaldatud riigihankes. N V AS hakkab koristama tänavaid kolm aastat.

Vallavolikogu liige Kalev Naur on kindel, et praegu lisaraha skeem läbi ei lähe ning summa 11,2 mln krooni ei muutu. Aga 4,9 mln krooni on eeldatav summa. Valla eelarve ei ole veel kinnitatud.

DV küsimusele, kas Sillamäe võrdles tänavakoristuse hinnapakkumisi naabritega, linnapea Ain Kiviorg vastas eitavalt. Asi ei ole territooriumis, väidab tema, vaid erinevates tingimustes.

N V AS juhatuse esimees Nikolai Ossipenko väidete kohaselt on hinnavahe tingitud sellest, et kulutused Jõhvi tänavate koristamisele on väiksemad, kuna seal asub tema firma. Pealegi, on Jõhvis rohkem külateid, mida on odavam puhastada kui asfaltteid.

Coniery OÜ juhatuse liige Viktor Rumjantsev ei suutnud leida hinnavahele mõistlikku seletust. Tema arvates sõltus hind pigem konkurentidest. „Peab vaatama, kes osales Sillamäel riigihankes,“ soovitas Rumjantsev.

Sillamäel võitlesid firmad N V AS ja Heakorrastus AS, mis mõlemad kuuluvad Nikolai Ossipenkole. Loe uudist vene keeles

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2009, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing