Ärilause: uuest töölepinguseadusest kõlbab vaid pealkiri

Aili Sandre 28. jaanuar 2008, 12:06

Ütlemisi tänastest, 28. jaanuari
ajalehtedest.

"Uuest eelnõust kõlbab vaid pealkiri," Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seisukoht uuest töölepinguseadusest, Postimees.

"Iga uue automaadi pealt tuleb ainuüksi hasartmängumaksu maksta kuus 7000 krooni ehk aastas 84 000 krooni. See tähendab, et turu nõudlus on olemas. Ettevõtjad seni peale maksnud pole," Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel (maksu- ja tolliameti andmeil oli eelmise aasta lõpu seisuga Eestis pisut rohkem kui 5000 mänguautomaati), Postimees.

"Odav töö ja allahinnatud töötajad ei tohi olla Eesti konkurentsieelis," rahandusminister Ivari Padar (SDE), Postimees.

"Kuid süüdistus ongi mosaiik, mis koosneb eri kildudest, eri episoodidest, millel oli üks ühine eesmärk - rahvas üles ässitada," ajakirjanik Tiiu Põld, kommenteerides aprillisündmuste väidetavate eestvedajatele kohtuasja, Postimees.

"Usun, et hoolimata tagasilöökidest jätkab Uus Euroopa siiski "järelevõtmist" Vanale Euroopale, ning kui viimases suuremaid probleeme ei teki, siis ei kesta praegune odavmüük kaua," SEB Ühispanga Fondide fondijuht, Postimees.

"Prügi sorteerimine ei tule ega saagi hästi välja tulla senikaua, kuni mõned inimesed on sunnitud prügikastidest elatist otsima," Mustamäe elanik Malle Kuusik, Postimees, Tallinn.

"Eesti ettevõtted on nii väikesed, et suudavad omavahendite toel katta vaid tühise osa suurõnnetuse kahjudest ning väga tõenäoliselt lähevad pärast seda ka pankrotti," Tallinna keskkonnaameti juhataja Tõnu Tuppits, Postimees, Tallinn.

"Kallis leib ja kallis tsirkus," Eesti Päevalehe juhtkiri - inflatsioon pluss kultuuriürituste 18%-line käibemaks.

"Iga aeg on laienemiseks sobilik. Küsimus on, kuidas seda teha," Parex Panga Eesti filiaali juht Eizens Slava, Äripäev.

"Ma suitsetan ja olen selleks liiga paks," äsja Virgin Galacticult kosmosereisi broneerinud CV-Keskuse looja Rein Hein, vastates küsimusele, miks ta kosmonaudiks ei õppinud, Äripäev.

"Suurarendajad nimetavad "taksojuhtideks" neid, kes on kusagilt raha saanud, ühe krundi ostnud ja nüüd arendavad. Ma nende seisukohti väga tõsiselt ei võtaks," Rae vallavanem Raivo Uukkivi - tema suhtumine väikearendajatesse on selge, Äripäev.

"Ega me Viktor Siilatsi vastu viha ei pea. Kes tahab sõber olla, sellega oleme sõbrad. Kes tahab kakelda, sellega kakleme," Haapsalu Jahtklubi omanik Aivar Reivik, Äripäev.

"Selle reservi eesmärk on tagatispuhvri tekitamine ja mina suhtun külma närviga tootluse tasemesse," endine majandusminister, Tavidi nõukogu liige Meelis Atonen, pooldab konservatiivset lähenemist riigireservile, Äripäev.

"Tuulikulabade vahel vilkuv päike meenutab mulle praegugi vahel diskovalgust," Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte juht Ando Leppiman, kes 1990ndail raadios ja DJ töötas, Äripäev.

"Eesti Ekspressi aktsiatesse investeerimine ei ole minu jaoks sprint, vaid maraton," väikeaktsionär ja Ekspress Grupi juhtivtöötaja Mihkel Kärmas, Äripäev.

"Hea asukohaga kaubanduspinna näol on tegemist likviidse kinnisvaraga, mille vastu huvi ei kao," 1Partner Kinnisvara äripindade grupijuht Vallo Pank, Äripäev.

"Nii mõnigi Baltimaades kanda kinnitada sooviv välisfirma üllatub, et Eesti keskmine kuupalk on 700 eurot ja peaaegu igas kodus kasutatakse internetti ja e-teenuseid," Vain Partnerid koolitaja Marge Vellesalu, Äripäev.

"Eestis täna mõeldakse, homme tehakse. Saksamaal aga kaalutakse ja mõeldakse enne otsustamist põhjalikult. Parem kulutada paar tuhat eurot rohkem kui teha vale valik," Saksa-Balti Kaubanduskoja finants- ja personalijuht Tiina Martsik, värbab müügijuhti Saksa ehituskaupade tootjale Kreisel, Äripäev.

"Tuumajaamast siriseb elektrit nagu siidi: ei pea vaevama pead kvootide, veehoidla veetaseme ega tuulevaikuse pärast," Äripäeva juhtkiri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2008, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing