Tööandjate keskliit kutsub ametiühingud läbirääkimistele

Hille Tressum 29. jaanuar 2008, 12:04

Eesti Tööandjate Keskliit teatas, et teeb
Eesti Ametiühingutele Keskliidule ettepaneku tuua arutelu tööjõureformi
küsimustes esmaste emotsioonide tasandilt ekspertide tasemele ning asuda
kooskõlastusringil oleva töölepinguseaduse sõlmküsimustes läbirääkimistele.

"Tööandjate keskliidu liikmed on tänaseks esitanud oma ettepanekud töölepinguseaduse eelnõu osas ning sellele tuginedes võin väita, et ruumi läbirääkimisteks ning mõttevahetuseks jagub,” kommenteeris tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

"Ettevõtjad valdavalt tunnustavad eelnõus esitatud paindlikke mehhanisme, mis lähendavad Eesti tööturumudelit Skandinaavia riikides levinud koostöömudelile. Läbirääkimiste fookus keskendub ilmselt sellele, kuidas tuua paindlikkuse komponendi juurde turvalisuse aspekt ning kui palju see ühiskonnale maksma läheb. Tööandjad on avatud dialoogiks valmis,” lisas Kriis.

Ettevõtjad on kriitiliselt meelestatud rahandusminister Ivari Padari väljaütlemiste osas, mis lähtuvad endiselt soovist võita enda poole avaliku sektori töövõtjate poolehoid. Ettevõtjad on veendunud, et lisaks käeoleval aastal alanud avaliku sektori hüppelisele palgakasvule soovitakse riigiaparaadile säilitada senised garantiid ning töölepingu seaduse eelnõu, mis töösuhetes otseseid kompensatsioone kärbib, paneb rahandusministri siin ebamugavasse olukorda.

„Ettevõtjaid üldiselt häirib avalikus sektoris levinud praktika, kus sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuvaid hüvitisi saavad isegi tööülesannete vastu eksinud või tööga ebarahuldavalt hakkama saanud ametnikud. Näiteks vähem kui aasta ametis olnud minister, kes lastakse lahti ebarahuldavate töötulemuste tõttu, saab tänase valitsuse seaduse alusel 370 000kroonise hüvitise. See kindlasti ei ole mõistlik ning annab kogu ühiskonnale negatiivse signaali,” täiendas Kriis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2008, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing