Minisaidid koguvad populaarsust

Annika Matson 04. veebruar 2008, 13:10

See, et igal firmal on koduleht, on
argipäev. Trendiks on saamas, et ka korralikul turunduskampaanial on oma
kodulehekülg mis asub eraldi aadressil.

Internetiturunduse spetsialisti Priit Kallase hinnangul on minisaidid on kõige efektiivsem meetod oma internetireklaamist tulemus välja pigistada: "Kindlasti jääb alati neid, kes seda mingi põhjusel ei tee, aga minisait on annab paremaid tulemusi kui koduleht. Arvan, et minisaitide senisel vähesel kasutamisel sellel on kaks põhjust: teadmatus ja laiskus."

Internetireklaami firma Klikivabrik juhi Jaano Martin Otsa arvates peab minisait, kuhu külastajad suunatakse, olema eelkõige ja ainult funktsionaalne: „Meelelahutust otsitakse mujalt, kus on rohkem ja kvaliteetsemat. Samuti nagu e-maksuametis toimetav maksumaksja ei taha sel hetkel vanade sõpradega kalapüügist chattida või panganeti külastaja ei viitsi oma kontoväljavõtete kõrval flirtida. Vahet pole, kas liiklus meelitatakse minisaidile spämmiga, bänneritega või välireklaamiga, tähtis on kampaanialehe eesmärgipärasus.“

Võimsaid minisaite kasutavad Coca-Cola, Mentos ja muud maailma juhtivad firmad, hiljuti ka näiteks Hansapanga bränd NPNK. Näiteks sobib hästi käimasolev EMT mobiil-id kampaania lehekülg mid.ee, kus firma ühe toote tutvustamiseks on loodud eraldi veebileht, selle reklaamimiseks on käimas kampaania mitmetes reklaamikanalites.

EMT-i MID leht ei ole väga õnnestunud näide minisaidist leiab Ots: „MID saidi puhul tuleb küll tunnustada filmiloojate ja veebitreialite suurt tööd. Interaktiivne film on teosena muljetavaldav, sinna kutsuv kampaania massiivne. Põhimõte, et ükskõik mida räägitakse, peaasi, et räägitakse, saavutati edukalt. Kindlasti mõjus hästi mainekampaaniana: uuenduslik, jõukas, mastaapne. Rikka firma asi, võib ilutulestikku paugutada küll.

Lubadustele ei vasta sait sugugi. Reklaam lubas tutvumist seksika Annikaga ja talle peale klikkimist ning kõrvaklappidega hunti. Aga minisait hakkas mingit tehnoloogiajura ajama. Kas tuleb jaht või ei tule, ma küsin, kus on hundid, kus on tüdrukud, keda lubati?“

Minisaitide teemal loe pikemalt homme ilmuvast Äripäeva turundusrubriigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. February 2008, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing