Merko aktsionäril on õigus esitada kahjunõue

18. märts 2008, 11:05

Kas on õiglane Merko Ehituse
väikeaktsionäri suhtes, et maadevahetuse skandaali tõttu karistatakse kõiki
aktsionäre, kuna eraldatakse uue ettevõtte tarvis 300 mln krooni? Kas ei peaks
skandaalis osalejad ise võimaliku kahju korvama?

"Antud küsimus puudutab emitendi (Merko Ehituse - toim.) juhtorganite liikmete hoolsus- ja lojaalsuskohustust ning süütuse presumptsiooni. Börsiemitendi nõukogu ja juhatus ning nende liikmed peavad käituma ettevõtte parimates huvides. Juhtorgani liige peab olema hoolas, otsuste vastuvõtmiseks piisavalt informeeritud ega tohiks võtta aktsiaseltsile põhjendamatuid riske," vastas finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler küsimusele.

Kessler lisas, et ülaltoodu puudutab ettevõtte tegevuse korraldamist nii enne kriminaalmenetluse algust, selle ajal kui ka sellele järgnevalt. "Juhul kui vastavaid kohustusi on rikutud, siis on aktsiaseltsil võimalus nõuda kahju hüvitamist oma juhtorgani liikmelt ning drastilisematel juhtudel võib aktsionär nõuda kahju hüvitamist teiselt aktsionärilt," toonitas Kessler.

Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil viitas samale asjale, et kahtlustus on siiski esitatud Merko vastu ning arvatavasti peab süüdimõistva otsuse korral Merko selle esialgu kinni maksma. "Siis aga on minu teada Merkol täielik õigus esitada kahjunõue kahju põhjustanud isiku(te) vastu," ütles Danil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2008, 11:05
Otsi:

Ava täpsem otsing