Kapo kuulas pealt ärimeeste piinlikke vestlusi

Annika Matson 19. juuni 2008, 09:31

Rävala tänava maja pistiseasja toimikud
sisaldavad mitmeid piinlikke pealkuulatud kõnelusi.

Majandusminister Juhan Partsi vandeadvokaadist elukaaslasel Daisy Taukil ja veel mitmel Eesti eliiti kuuluval tegelasel tasub peljata Rävala tänava kohtutoimikuid, kirjutab Eesti Ekspress.

Üks süüdistavatest, suure bussifirma GoBus osanik Aivo Pärn oli Tauki klient. Kohtutoimikutes on lehekülgede kaupa ära trükitud ärimeeste omavahelisi piinliku sisuga vestlusi, mida kaitsepolitsei salaja pealt kuulas.

Näiteks 31. augustil 2006 küsis GoBusi osanik Anti Selge telefonikõnes Aivo Pärnalt justkui möödaminnes: Kas hakkad õhtul jooma?"

Pärn vastas: "Ei, ei... Ei usu väga."

Selge: "Kas paned Daisyle taha?"

Pärn vastas, et "Ei, ei, et isegi kui oleks võimalus, ma tõsiselt mõtleksin, kas on mõtet."

Selge: "Aa, okei. Jah. Pärast hakkab..."

Pärn: "No muidugi..."

Selge: "...jah, saba peale käima."

Sellest jutuajamisest võib välja lugeda, et ettevõtjate meelest polnud Tauki voodisse meelitamine mingi mure. Naine ise ei saanud end aga selliste tagaseljakõnede eest kuidagi kaitsta.

Midagi rõõmustavat ei tõota toimikud ka advokaadibüroo Lextal tegevjuht Tarmo Sillale, kes korraldas Rävala tänaval asunud riigimaja müümist Pärna firmale. Pealtkuulatud jutuajamistes kasutavad Pärn ja Sild aeg-ajalt hobuseparisnikule sobivat kõnepruuki ning Pärn nimetab endist keskkonnaminister Villu Reiljanit Silla "peremeheks".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 16:57
Otsi:

Ava täpsem otsing