Rehe: Sampo täidab Basel II nõuded järgmiseks aastaks

16. juuli 2008, 12:38

Eile teatas finantsinspektsioon, et SEB
Pank täitis esimesena Basel II normi, rakendades edaspidi uut meetodit krediidi-
ja operatsiooniriski kapitalinõude arvutamisel, Sampo Panga juht Aivar Rehe
ütles, et Sampo jõuab sinna järgmisel aastal.

„Meie töötame suure kontserniga ühte sammu ja see teema tuleb kooskõlastamisele eelkõige Taani finantsinspektsiooniga, kuna me oleme ühes kontsernis siis järgime ühtseid põhimõtteid. Meie temaatika tuleb päevakorda järgmisel aastal,“ sõnas ta täna aripaev.ee-le antud kommentaaris. Neli Eesti juhtivat panka töötavad kõik kontserni või emapanga vaates, rääkis Rehe uute normidega liitumise tagamaadest. „Nemad (emapangad- toim.) määravad selle tempo, aja, otstarbekuse ja kiiruse.“

Teisalt tõdes ta, et antud hetkel veel Basel II normidele mittevastavus ei sega nende tegevust kuidagi. „Filiaalina oleme väga tugevalt seotud emapanga kapitalinõuetega ja need on piisavalt edumeelsed, et olla väga tugev konkurent Eesti pangandusturul.“

Rehe ütles, et Basel annab võimaluse suurendada konkurentsivõimet pangandusturul ja kiitis sellega hakkama saamise eest SEB-d. „SEB koha pealt on positiivne just see, et ta esimesena suutis selle kadalipu läbida.“ Maailma finantsturgudel ei ole Rehe sõnul ju teadupärast just parimad ajad. Riskide hindamisele järelevalvajad on praegu topeltkõrged nõuded pannud.

Küsimusele, kas uus meetod võib muuta SEB Eesti pankadest karmimaks oma tingimuste poolest, vastas Aivar Rehe, et ei ruttaks enne seda kommenteerima, kui SEB Panga juhtkond ei ole öelnud, mis on selle sündmuse järeltegevus.

Kas SEB-l võiks olla teistega võrreldes nüüd eeliseid? „Sampo panga ja Danske filiaali poolt vaadates väidan, et mitte.“ Oma vastust põhjendas pangajuht Danske Banki filiaalistaatusesse üleminekuga ja Danske finants- ja riskijuhtimise süsteemiga liitumisega.

„Eks me saame väikeste sammudega seda teada. Heaks mõõdupuuks on antud juhul ka teise kvartali tulemused ja sealt tuleks välja see konservatiivsuse aste,“ arvas Rehe, viidates peatsele täpsele vastusele antud küsimuse kohta ning lisas, et ootab põnevusega kolleegide majandustulemusi, et saada teada, kuidas neil läinud on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 11:23
Otsi:

Ava täpsem otsing