Börsispekulant: iga USA kauplemispäeva lõpuks olen rahas

01. oktoober 2008, 10:50

USA rahaturgudel tulevikutehingute ehk
futuuridega kauplemist harrastav börsispekulant ja Valgamaal asuva Mudasilla
talu peremees Kalle Kits soovitas pigem hoiduda kauplemisest radioaktiivsete
finantssektori aktsiatega.

"Huvitavad ajad on praegu globaalsetel rahaturgudel. Päevasisene volatiilsus on ennenägematu. 29.09. S P 500 indeksil oli esmakordne üle 100 punktise liikumisega päev," kommenteeris ta.

Investeeringute suhtes USAs soovitas ta mitte minna liiga ahneks ega lasta hirmul valitseda. "Vaadata kaine pilguga investeeringud üle ning siis teha otsus, mida hoida veel, mis positsioon sulgeda," rääkis ta.

Kits ütles, et inimesed, kes on USAsse investeerinud peaksid säilitama kaine mõistuse. "Pigem hoiduma kauplemisest radioaktiivsete finantssektori aktsiatega. Avama näiteks kuhugi demokonto ning võimalusel tegema seal ka tehinguid, et saada visuaalselt aru, mida need liikumised endast rahaliselt kujutavad. Peamine, et reaalne raha säiliks kontol paremateks aegadeks."

Küsimusele, mida olete teinud enda investeeringutega USAs, vastas börsispekulant, et olen päevakaupleja. "Iga kauplemispäeva lõpuks olen rahas. Investeerimisportfelli ei oma. Hetkel tundub rahas olemine õigustatud. Dollar liigub euro suhtes positiivses suunas."

Kaotustest rääkides ütles ta, et kui ikka S P 500 indeksi 20 päeva keskmine liikumisulatus on 42 punkti, siis see viitab erilisele turuolukorrale. "Suure volatiilsuse tõttu olen vähendanud nii kauplemiskogust kui ka tehingute arvu. Kaotusi tuleb ette igas turuolukorras."

Äripäev külastas 2005. aastal Valgamaal asuva Mudasilla talu peremeest Kitse, kes tegi siis kannapöörde ja vahetas lehmapidamise välja tulevikutehingute vastu USA börsidel. "Raske laudatöö päeva sissetulek võrdub paaritunnise futuurikauplemisega USA turgudel," põhjendas veel 2004. aastal Sangaste lossi lähedal isatalus perega lehmakarja pidanud mees vahetust.

Dow Jonesi minifutuuriga ja S P 500 indeksfutuuriga kauplemist alustas Kits 2002. aastal. Esimeseks panuseks oli 2000 dollarit. Huvi tekitas Äripäeva hüpoteetiline investor Toomas.

Loe Äripäeva lugu Kalle Kitsega 2005. aastal

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing