Äripäeva analüütik: müümiseks USAs rong juba läinud

30. september 2008, 15:29

Äripäeva analüütik ja väikeinvestor Tõnis
Oja soovitas USA turgudele raha paigutanud inimestele, et
kui ikkagi hästi magada ei saa, võiks vähemalt poole aktsiaportfellist
maha müüa, ehkki see talle enam väga hea mõte ei tundu.

"Kõik oleneb ajahorisondist ning riskitaluvusest," vastas Oja päevaküsimusele, kuidas käituda praeguses olukorras investeeringutega Ameerikas.

"Investorid peavad oma investeerimisotsuste tegemisel arvestama ajahorisondi ning riskitaluvusega. Need investorid, kelle ajahorisont, s.t aeg, millal investeeritud raha võiks vaja minna, on suhteliselt lühike (paar-kolm aastat) oleks pidanud aktsiad müüma hakkama juba aasta tagasi," märkis ta.

"Täna kipub olema hiljavõitu. Kui aga ikkagi ei saa hästi magada, võiks vähemalt poole aktsiaportfellist maha müüa, ehkki väga hea mõte see mulle enam ei tundu. Aga rahulik uni on igatahes tähtsam, kui kaotatud raha," kommenteeris analüütik.

"Need investorid, kelle ajahorisont on pikem (kolm või rohkem aastat) ning eeldades, et portfellis on heade ettevõtete aktsiad, võiks need rahulikult alles hoida. Küll aktsiad hakkavad taas tõusma," sõnas Oja, öeldes, et investorid, kes usuvad, et USA finantssüsteem on täielikult kokku varisenud ning aktsiaturud ei taastu niipea või isegi mitte kunagi, ei tohiks nüüd ega edaspidi aktsiatesse investeerimisele isegi mõelda.

"Enne investeerimisele asumist tuleb alati mõelda, kui palju oled valmis kaotama, ilma, et sinu elustandard selle all kannataks ning vastavalt sellele valida investeerimisstrateegia ning -objektid," soovitas Oja.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2008, 10:50
Otsi:

Ava täpsem otsing