30. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Asjad, milleta varsti enam ei saa

Need leiutised ei ole nii revolutsioonilised kui ratas, kuid teevad meie elu mugavamaks.

Disainer David Veldkamp annab oma panuse futuristliku LawnPC-nimelise arvutiga, mis saab energia otse päikeselt.

Päikesepatareid on paigutatud arvuti peal asuvasse looduslikust puuvillasest kangast valmistatud murulappi. Looduslike materjalide kasutamine muudab seadme biolagunevaks. Ka arvuti enda valmistamiseks kasutatud plast on biolagunev. Sajad rohulibled toodavad tunnis energiat võimsusega umbes 60 vatti, millest peaks väikse võimsusega arvutile üldjuhul piisama, kirjutas Ecofriend.

Arvutit energiaga varustav muru on eemaldatav, seega saab oluliste tehnoloogiliste uuenduste korral vajadusel süsteemi riistvara uuendada. LawnPC on täielikult juhtmevaba, mis võimaldab töötada kõikjal.

Arvuti ei vaja mingit jahutussüsteemi, süsteemi jahutamiseks piisab rohuliblede vahel puhuvast õhust. Muruarvuti peab paigutama akna lähedusse, kus see saaks piisavalt õhku ja valgust. Kuna muru on eemaldatav, saab seda kasutada ka teiste elektroonikaseadmete, näiteks teleri varustamiseks energiaga.

Ideel on aga sama nõrkus mis kõigil päikeseenergiale lootvatel projektidel - kui valgust pole, ei tööta ka energiamuru. Seega tuleb arvuti õhtusel ajal seinakontakti lülitada.

Nike Hindsighti prillid on loodud sportlastele, näiteks ratturitele või tervisejooksjatele, kellel oleks ohutuse jaoks tarvis suurendada nägemisvälja. Prillid võimaldavad sportijal näha endast tagapool asuvaid objekte pead keeramata.

Prillide mõlemas servas kasutatakse Fresneli läätsi, mis lisavad nägemisvälja tavapärasele 180 kraadile mõlemalt poolt veel 25 kraadi.

Ohutus on jalgratturite jaoks kindlasti üks olulisemaid asju. Vilkuvad tuled ratta ees- ja tagaosas aitavad kindlasti nähtavust parandada, kuid paraku mitte külgsuunas. Sellele probleemile mõeldes on Rock the Bike töötanud välja nutika lahenduse. Ratta raami külge kinnitatakse neoonvalgust kiirgavad torud, mis teevad ratturi hästi nähtavaks, kirjutas Inhabitat.

Torust kiirgub valgust nii paremale, vasakule kui ka alla. Rattaaluse tee valgustamine jätab mulje, et rattur on tegelikkusest suurem, mistõttu on lootust, et mööduvad autod jätavad talle rohkem ruumi.

Google on saanud valmis kaardirakenduse Google Earth versiooni, mis on mõeldud iPhone'i ja iPodi kasutajatele.

Rakendus võimaldab sirvida satelliidipilte ning 3D maastikke, vaadata rohkem kui kaheksat miljonit fotot, lugeda Wikipedia artikleid ning GPS-seadme abil kaardi peal kindlaks teha oma asukoht kõikjal maailmas, kuid lisaks saab ka niisama avastada maailma eri paiku.

Autor: Siim Sepp

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt