Investorid tormasid Olympicut müüma

Silvia Viidik 10. november 2008, 00:00

Olumpicu aktsia reedene börsikäive oli 9 miljonit krooni, kusjuures aktsia langus viis ettevõtte turuväärtuse alla 2 miljardi krooni taseme.

Portaali Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik põhjendas kukkumist päev varem avaldatud kesiste tulemustega - kasum vähenes ju võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tervelt 94 protsenti. Tema sõnul lahkuvad turult ennekõike välisinvestorid. "Müügipress tundub olevat välisinvestorite oma," lausus Lepik ning lisas, et kohalikud investorid ei paista praegu väga suured aktsia kukkumisele kaasamängijad olevat.

Selle nädala alguseks Lepik uut kukkumist ette ei näe, kuigi ka reedese kauplemise lõputundide ajal tegutsesid aktsionärid aktiivselt.

Arvestades närvilisust globaalsetel turgudel, ootab Lepik Tallinna börsile raskusi ka järgmiseks aastaks.

Olympicu väikeaktsionär Jüri Tiitus ütles aripaev.ee-le, et temal on Olympicu aktsiad alles ja enam ei ole neid mõtet müüa ka. "Nad ei maksa enam midagi, õige aja müügiks lasin mööda," märkis ta.

Tiituse nimel on väärtpaberite keskregistris 6100 kasiinofirma aktsiat. Mis hinnaga täpselt ta aktsiad ostis, Tiitus enam ei mäleta. "Päris esmaemissioonist ma ei ostnud, aga enne seda fondiemissiooni küll," ütles ta.

Mees märkis, et nüüd ta ootab ja vaatab, mis selle firmaga edasi juhtuma hakkab.

Arvestades globaalset finants- ja likviidsuskriisi, mis on kujunemas majanduskriisiks, on paljud institutsionaalsed investorid pidanud asju natuke ümber hindama.

Need, kes arvasid, et nad elavad praeguse tsükli siin turgudel positsioone hoides üle, on olnud sunnitud keerulise konteksti tõttu - raha voolab fondidest välja - oma positsioone siiski likvideerima. Lisaks on maailmas liikvel kõiksugu välismaiste analüütikute koostatud analüüse, mis viitavad Balti riikidele kui makromajandusliku põrgu eeskojale, mistõttu on investorid mõnevõrra ettevaatlikumad siinsete rahapaigutuste suhtes.

Mingistki jätkusuutlikumast tõusutrendist saame hakata minu hinnangul rääkima alles siis, kui tasapisi hakkab selguma, mis meist makromajanduslikult edasi saab ning mis on uue (majandus)tõusutsükli kütuseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing