BÖRS: USAs positiivsed tuuled

Mait Jüriado 10. november 2008, 15:59

Indeksfutuurid 2% tõusus.

Eelmine nädal lõppes pullide võiduga. Turg jõudis staadiumi, kus negatiivsed uudised olid positiivsed uudised. Nii ei rikkunud meeleolulisd ka General Motorsi ning Fordi hiigelkahjumid ega ka tööjõuturu ametlik raport, kus töötuse määr on USAs tõusnud viimase 14 aasta kõrgeimale tasemele.

Pool tundi enne USA turgude avanemist on indeksfutuurid peaaegu 2% tõusus. Kui sisse arvata veel reedese järelturu 1%-line tõus, ollakse reedesega võrreldes alustamas pea 3% kõrgemalt.

Positiivsuse põhjuseks on Hiina otsus paisata stiimulpaketina turule peaaegu samas suurusjärgus raha, mida tegi hiljuti USA. Hiina teatas nädalavahetusel 4 triljoni jüaani suurusest (586 miljardit dollarit) abirahast krediiditurgudele. Raha kulutatakse ka maksude alandamisele ning infrastruktuuri arendamisele.

Hiina stiimulpakett on andnud tõuke ka toorainetele. Nafta on tõusnud NYMEXil üle 7% makstes 65,35 dollarit barreli eest. Kullaunts tõusnud 4% ning maksab hetkel 763 USA dollarit.

Selle nädala esimeses pooles pole tulemas olulisi makroandmeid USAst. Reedel teatakse oktoobri jaemüügiraport.

Deutsche Bank alandas oma General Motorsi (GM) aktsiasoovitust 4lt dollarit nullini. Aktsia eelturul 11% miinuses.

Tähtsatest tulemustest teatab sel neljapäeval majandustulemused Wal-Mart (WMT).

American International Group (AIG) on tõusnud eelturul 30%. Kindlustaja saab USA valitsuselt koguabiks juba enam kui 150 miljardit dollarit. Kindlustaja teatas täna neljandat kvartalit järjest kvartalikahjumist.

Nortel Networks (NT) teatas 3,4 miljardi suurusest kahjumist. Aktsia eelturul -2,6%

McDonalds (MCD) teatas täna viimase kuu tugevad müügitulemused. Starbucks (SBUX) teatab täna kvartalitulemused.

Bloombergi andmetel on 28 triljonit dollarit kadunud maailma aktsiaturgude varast. 6 triljonit USA dollarit on sellest kadunud USA aktsiaturgudel.

Päev Euroopa turgudel on möödunud tõusmismeeleoludes. Londoni FTSE 100 +2,7%, Saksamaa DAX +2,85%, Prantsusmaa CAC 40 +2,97%, Soome OMX +2,79%, Rootsi OMX +2,8%, Venemaa Micex +6,51%, RTS tervelt +9,15%.

Turud Aasias lõpetasid tugevas tõusus. Jaapani Nikkei 225 +4,28%. Hongkongi Hang Seng +3,52%. Hiina SSC Composite tõusis 7,27%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 23:08
Otsi:

Ava täpsem otsing