Parex banka vajab riigilt veel 200 miljonit latti

13. november 2008, 10:33

Igapäevatöö kindlustamiseks vajab Parex
banka riigikassast veel vähemalt 200 miljonit latti, mis on sama palju, kui pank
riigilt juba sai, kirjutab biznews.lv.

Sellise numbri käis välja Parexi uus juht Inesis Feiferis. Intervjuus ajalehele Dienas Bizness rõhutas Feiferis klientide rahustamiseks: "Keegi ei valmistu siin revolutsiooni korraldama. Me jätkame töötamist, möödapääsmatute toimingute kindlustamist."

Tähtsuselt järgmiseks ülesandeks on juhi sõnul närviliste pangatöötajate rahustamine. "Neid on vaja rahustada, püüda panna neid ühiselt tööle. Ja selles vallas mingit revolutsiooni ei tule. Loogiline, et kõik sõltub sellest, kuivõrd igaüks suudab end tööle pühendada, pangas korda luua ja olukorda parandada," selgitas Feiferis.

Kolmandaks kavatseb Feiferis korda saada riikliku toetusega seotud finantsküsimused ning muuta efektiivsemaks ka sisemiste ressursside kasutamist. "Jutt käib tõsisest kontrollist ja kõikide kulude alandamisest. See on küsimus, mille lahendame koos rahandusministeeriumi, keskpanga, riigikassa ning finants- ja kapitaliturgude komisjoniga (Finanšu un kapitala tirgus komisij?, FKTK). Võimalik, et sellesse mängu sekkub ka peaminister," rääkis Feiferis.

Seejärel võtab Parex ette tütarettevõtete saneerimise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2008, 19:09
Otsi:

Ava täpsem otsing