Kuigi turud avanesid punases, on investorid tänupühade eel optimistlikus meeleolus ning kohe päeva alguses on turud järk-järgult tõusnud.
Homme on USAs tänupühad ning aktsiaturud on siis suletud. Reedel toimub kauplemine pool päeva. Pühadele eelnenud periood on aktsiaturgudel ajalooliselt positiivne olnud, kuid kauplemismahud jäävad tavapärastele mahtudele alla.
Dow Jones tööstuskeskmine hetkel +1,6%, S P 500 indeks +2,28% ning Nasdaq +3,13%.
Citigroup (C) on tõusnud täna üle 17%, Goldman Sachs (GS) üle 7%.
Tähtsamatest makronumbritest avaldati täna töötu abiraha saajate nädalane arv, mis on pisut paranenud. Analüütikute ootus oli 535 000, tegelik saajate arv 529 000. Nädalaga kukkus saajate arv 14 000 võrra. Kestvuskaupade tellimused näitasid oktoobris vähenemist tervelt 6,2%. Analüütikud ootasid 3%-list vähenemist. Septembrikuu näitu parandati samuti 0,8%-lisest tõusust -0,2%le. Samuti teatatakse täna uute eluasemete müüginumbrid.
Autotootjad General Motors (GM) ning Ford Motor (F) on täna eriti optimistlikes meeleoludes ja on tõusnud vastavalt 35% ning 28%.
Teistest paremini käitub ka tehnoloogiasektor. Apple (AAPL) on tõusnud 3,72%, Cisco Systems (CSCO) tõusus 5,06%, Google (GOOG) rohelises 2,43%. Dell Inc (DELL) tõusus 5,52%.
Põllumajandustehnika tootja Deere Company (DE) on tõusnud 1% peale neljanda kvartali 18%-list kasumi kukkumise teatamist.
Luksusehteid müüv Tiffany Co. (TIF) teatas kolmanda kvartali kasumi vähenemisest 57% ning on languses 3,6%. Ettevõtte teatel plaanitakse inimeste koondamist.
Dillard Department Stores (DDS) aktsiad on kukkunud Wall Streetil üle 3%. Tegevjuht teatas, et "majanduse keskond on rõhuv".
Nafta on täna tõusus 6,51% ning maksab hetkel USAs NYMEXil 54 dollarit barrel.