Välisministeerium uuendab seitsme miljoni eest autoparki

19. detsember 2008, 12:16

Välisministeerium ostis seitsme miljoni
krooni eest uusi autosid nii Eesti välisesindustele kui ministeeriumi ametnikele
Tallinnas.

Välisministeerium ostis Reval Autolt viis tuliuut Audit esindustele Oslos, New Yorgis, Peterburis, Pihkvas ja Brüsselis. Tegemist on riigihankega, mille kogumaksumus on 1 675 900 kr. Lisaks sellele osteti Silberautost üheksa uut Mercedes Benzi, üks Merecedes buss ja Chrysler. Ministeerium kinnitas, et välisminister Urmas Paet uut ametiautot ei saa.

Välisministeeriumi teatel on Euroopas uuendatavatest autodest kolm Audid A6d (ühe hind on 349 000 kr) ja üks Audi A4 (279 900 kr). New Yorki osteti samuti A6.

"Hanke käigus ostetud autod on lipuautod ning nimetatud sõidukid on vajalikud esindusfunktsioonide täitmiseks ja ametisõitude korraldamiseks. Uued lipuautod vahetavad välja senised 7-9 aastat vanad autod, mille hoolduskulud on kasvanud seoses vanuse ja läbisõiduga," öeldi ministeeriumist.

Eesti saatkonnale Riias osteti aga veoauto Renault Master Maxi maksumusega 599 986 krooni. "Igal aastal tuleb kolida diplomaate välismaale ja koju tagasi ning seda on tihti ise odavam teha kui kolimisfirmaga," põhjendas ministeerium. Samuti tuleb nende teatel korraldada kõikvõimalikke saatkonna tööks vajalike asjade transporti (arvutitest ja mööblist kuni turvaseadmeteni), mida veoauto olemasolul on palju lihtsam teha. Oluline funktsioon veoautol on ka saatkonna korraldatavate näituste ja muude kultuuriürituste teenindamisel, lisati välisministeeriumist.

Lisaks ostis välisministeerium Pekingi, New Yorgi ja Tallinna esindustele kümme Mercedes-Benzi mahtuniversaali ja ühe üheksakohalise bussi. Riigihanke kogumaksumus oli 5 010 500 kr.

Ministeerium ostis Silberautost viis Mercedes–Benz Vitot hinnaga 421 000 kr tükk, ühe Chrysler Town Country hinnaga 421 000 kr, Pekingisse ühe Mercedes-Benz Vito hinnaga 490 000 kr, Moskvasse bussi Merzedes-Benz Sprinter hinnaga 490 000 kr ja kolm kallimat Mercedes-Benz Vitot hinnaga 501 500 kr tükk, mis lähevad välisministeeriumi enda ametnikele.

Välisministeeriumi andmetel on hanke käigus ostetud autod mõeldud Eesti suursaatkonnale Pekingis, alalisele esindusele ÜRO juures New Yorgis, peakonsulaadile Minskis, alalisele esindusele ELi juures, suursaatkonnale Ankaras, suursaatkonnale Budapestis, suursaatkonnale Madridis, suursaatkonnale Moskvas ja välisministeeriumile.

"Hanke käigus ostetud autod on mahtuniversaalid ning nimetatud sõidukid on vajalikud esindusfunktsioonide täitmiseks ja ametisõitude korraldamiseks. Uued mahtuniversaalid vahetavad välja senised 7-9 aastat vanad autod," vastas ministeerium.

Selle aasta septembris on välisministeerium ostnud aastani 2010 kolimisteenust firmalt AVA-Ekspress kokku 6 mln kr eest.

Tegemist on riigihankega, kus oli üksainus pakkuja. Selgituseks on märgitud, et hankelepingu objektiks on välisministeeriumile ja tema teenistujatele kolimisteenuse osutamine riikidesse ja sealt tagasi, kus asuvad Eesti välisesindused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing