e-Riigikassa muudetakse tõhusamaks

23. detsember 2008, 17:37

e-Riigikassa läbib aasta alguses
uuenduskuuri, millega muudetakse maksete süsteem kiiremaks ja turvalisemaks.

Uuendused viiakse sisse 1.-4. jaanuarini ning sel perioodil ei ole riigiasutustel võimalik e-Riigikassas oma kontosid jälgida, teatas rahandusministeerium.

Praeguse süsteemi uuendamise järel kiireneb rahavoogude juhtimine, suurenevad asutuste õigused ja kohustused süsteemi haldamisel ning lüheneb makseteks raha broneerimise aeg. Näiteks hakkab e-Riigikassa saatma riigiasutustelt hommikul saabunud makseid sama päeva jooksul panka ning makseteks raha broneerimise aeg lüheneb nädalalt kahe päevani.

„Riigikassa seni kasutusel olev süsteem loodi 1996. aastal. Aja möödudes on selle kasutajasõbralikumaks arendamine olnud üha keerulisem ning ressursse nõudvam töö. Kavas oleva uuendusega muutub riigi raha haldamine kiiremaks ja ka turvalisemaks,” selgitas riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathiesen.

Seoses uuendustöödega ei näe 1-4. jaanuarini e-Riigikassa kliendid, sealhulgas erinevad riigiasutused, oma kontosid. Seetõttu võiks paluda klientidel sel ajal riigilõivu tasumist nõudvate toimingute eest maksta asutuses kohapeal.

„Süsteemi uuendamiseks valisime aja, mil e-Riigikassa ligipääsu piiramine häiriks kliente võimalikult vähe. Palume riigiasutustelt ning nende klientidelt kannatlikkust ja mõistmist,” lisas Mathiesen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. December 2008, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing