Pangad: laename oma töötajatele turuhinnaga

Piret Reiljan 29. detsember 2008, 13:23

Äripäev uuris, millistel tingimustel saavad
Eesti suurematest kommertspankadest laenu oma töötajad, kuid pankadest laekusid
vaid väga napisõnalised vastused, et laenu antakse sarnaselt
turutingimustele.

"Sampo Pank käsitleb oma töötajaid sarnaselt tavaklientidega, vaatleme iga laenusoovija krediidivõimelisust ja laenu andmise otsustame üldises krediidikomitee süsteemis," teatati Sampo Pangast. Panga pressiesindaja lisas, et kuna oma töötajale antava laenu konkreetsed tingimused on osa töötaja motivatsioonipaketist, siis ei kuulu need avalikustamisele.

Laenamise turuliider Swedbank märkis samuti, et kohtleb võimalusel oma töötajaid sarnaselt parimate klientidega, pakkudes toodetele parimat võimalikku turuhinda. "Pikaajalist laenu pakume oma töötajale sama hinnaga, mis sarnase riskiprofiiliga kliendile," sõnas Swedbanki pressiesindaja. Oma töötajatele antud laenude jääki pangal Äripäevale anda ei olnud, kuna Swedbank ei pea eraldi statistikat oma töötajatele antud laenude kohta.Pangad: laename oma töötajatele turuhinnaga

SEBst saabus Äripäeva päringu peale vastuseks üks lause: "SEB pakub oma töötajatele laenutingimusi, mis on võrreldavad turu parimate pakkumistega."

Nordea Panga pressiesindaja sõnul on nende omatöötajate laenutingimused osa töötajate motivatsioonipaketist ja ühtlasi seotud panga väärtustega. "Töötajaile pakutavad laenutingimused on sarnased meie Kuldklientidele pakutavate tingimustega," teatas pank.

Möödunud nädalal kirjutas aripaev.ee, et Eesti Pank annab oma töötajatele kodulaenu praegu kehtiva 3,5protsendise intressiga ning tarbimislaenu 8,5protsendise intressiga. Keskpanga hinnangul on tegemist turuhindadega võrreldavate intressidega, ent tegelikkuses on laenuraha praegu tavalise laenuvõtja jaoks siiski oluliselt kallim, näiteks tarbimislaenu intressid ulatuvad kommertspankades tavakliendi jaoks juba 20 protsendi lähedusse.

Pangad: laename oma töötajatele turuhinnaga

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2008, 16:16
Otsi:

Ava täpsem otsing