Cramer: viis aktsiat, mis ei saa kukkuda - aga kukkusid

Mait Jüriado 23. jaanuar 2009, 20:47

Jim Cramer, kes on Ameerika üks rohkem
vihatumaid ning armastatumaid telestaare oma CNBC saatega Mad Money, uskus viie
aktsia tähelendu, mis ei saanud kunagi kukkuda. Kuid kukkusid.

TheStreet.com portaali kaasasutaja, endine hedge-fondi juht, kel on oma CNBC saade Mad Money ja kes on regulaarne kaastöötaja ajakirjades New York ning Time, on tuntud oma üliemotsionaalsete ja julgete sõnavõttude poolest. Oma suurimatest ämbritest tegi Cramer oma saates, soovitades osta Bear Stearnsi panga aktsiaid.

"Bear Stearnsiga on kõik täiest korras," ütles Cramer toona. Siis maksid panga aktsiad 63 dollarit tükist. Viis päeva hiljem võttis JPMorgan Bear Stearnsi üle 2 dollari eest. Mõned nimetavad teda klouniks mõned uueks finantsgeeniuseks.

Siin on aga viis aktsiat, millega Crameri kindlalt näivad ennustused seekord vett vedama läksid.

Elukindlustaja AFLAC (sümbol AFL). Cramer nimetas aktsiat ükskord maailma parimaks aktsiaks. Kuid ettevõte investeerimisgurud pumpasid miljardeid Briti panga hübriidvõlakirjadesse, mida Morgan Stanley nimetas rumalaks ideeks. See maksis ettevõttele eile üle kolmandiku aktsia väärtusest.

Cramer ülistas ka State Streeti (sümbol STT), kes pakub mitmesuguseid finantsteenuseid ning väljastab mitmesuguseid laene. Ettevõte investeeris miljardeid varaga tagatud võlakirjadesse, mille väärtus kolinal kukkus. Nüüd, kus fundamentaalsed näitajad on niigi peapeale keeratud, ei tõsta ettevõtte aktsiahinda isegi mitte ülevõtukuuldused. Ettevõtte aktsiahind kaotas teisipäeval praktiliselt 60% oma väärtusest.

SunTrust (sümbol STI) on järgmine pääsuke Crameri sulest. See ametlikult konservatiivne regionaalpank laenas raha inimestele, kes ei suutnud seda tagasi maksta. Niisiis alandati dividende 84%, et seda kompenseerida. Finantsteenuste pakkuja Fifth Third (sümbol FITB) sai samuti peksa. Viimase aktsiahind on aasta algusest kukkunud juba praktiliselt 70%.

Ning lõpuks aeglasevõitu Microsoft (sümbol MSFT). Cramerile ei meeldinud Microsoft aastaid. Aga miks pidigi, kui Apple, IBM ning Google tegid hoopis ilusamaid kasumeid ning tootlusi. Eile teatas ettevõte aga 5 000 inimese koondamisest ning ettevõte on kahe päevaga kaotanud üle 10% oma väärtusest.

AFLAC, State Street ning Microsoft olid kukkumiseks liiga konservatiivsed. Aga kukkusid sellele vaatamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2009, 23:12
Otsi:

Ava täpsem otsing