Wien: prognoosid 2009. aastaks

Mait Jüriado 06. jaanuar 2009, 19:31

Pequot Capitali juhtiv
investeerimisstrateeg Byron Wien üritab teha võimatut - prognoosida käesoleva
aasta sündmusi.

2008. aastal prognoosis Wien, et USA majandusel läheb hästi, kuid läks vastupidi. Teiste seas prognoosis ta S P 500 indeksi kukkumist 10%, nafta hinna kukkumist 80 dollarini, Barack Obama võitu, Euroopa keskpanga intressilangetusi, Medvedevi ning Putini enesekindluse tõusu ning Hiina aktsiaturu kokkukukkumist. "Oli parem aasta kui keskmiselt," ütles Wien CNBCs.

Siin on Wieni prognoosid 2009. aastaks.

1. S P 500 tõuseb 1200 punktini, seda just aasta teises pooles. "Me ei lähe otsejoones üles, kuid ma arvan, et me tõuseme 1200 punktini enne aasta möödumist," kommenteeris Wien.

2. Kulla hind tõuseb 1200 dollarini untsi eest.

3. Nafta hind tõuseb tagasi 80 dollari juurde barreli eest. Wieni sõnul säilitavad oma kasvu Hiina ning India, mis nafta hinnale hästi mõjuvad.

4. Dollar nõrgeneb oluliselt. Wien ei näe, kuidas dollaril oleks võimalik tugev püsida sellise defitsiidi ning rahapumpamiste juures.

5. 10-aastase tähtajaga USA riigivõlakirjade tootlus tõuseb 4%ni.

6. Hiina majanduskasv kasvab üle 7%. Wieni sõnul jätkub kasv nii Hiinas kui Indias vaatamata arenevate turgude raskustele.

7. USA osariikide valitsustel tulevad väga rasked ajad. "New Yorgi osariik sõltub just finantssektori käekäigust ning see pole just heas seisus. California osariik on samuti ohus", ütles Wien.

8. Kinnisvaraturg teeb oma põhja varem kui arvatakse.

9. USA hoiusemahud ei parane. "Me näeme oluliselt suuremat tarbimispidu järgmistel jõuludel," arvas Wien.

10. President Obama ei kiirusta vägede väljatõmbamisega Lähis-Idast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 20:44
Otsi:

Ava täpsem otsing