Tsahkna: eelarve -3 miljardit kuus!

31. jaanuar 2009, 11:39

IRLi peasekretär Margus Tsahkna sõnul
tiksub valitsussektori eelarve miinuseks iga päev 100 miljonit krooni ehk
kokku üle kolme miljardi kuus.

Tsahkna ütles rahvusringhäälingu raadiouudistele, et kui pühapäeva õhtuks-esmaspäeva hommikuks negatiivse lisaeelarve kärpevaldkondade suhtes kokkulepetele ei jõuta, saavad riigireservid peatselt lihtsalt otsa.

"Tuleb teha kiire otsus, et see asi lõpeks. Kärpe mõte on selles, et me ei peaks võtma välislaenu ning me saaksime ise oma riiki suunata. Nii majandust kui ka rahavoogusid. Laenu võtmise variant on see kui me kärpimisega hakkama ei saa. Kui me täna kärbet ei tee, siis võib juhtuda, et juba sügiseks on kõik reservid läinud,“ lisas ta.

Tsahkna rõhutas, et kui valitsus negatiivse eelarve koostamisega hakkama ei saa, siis ei ole mõtet enam euro kasutuselevõtu juttu ajadagi.

"Siis räägime sellest, et sügisel ei suuda me enam välja maksta õpetajate, politseinike, riigieelarvest palka saavate inimeste palku. Praegu on nii, et iga päev tiksub valitsussektori eelarve puudujäägiks miinus 100 miljonit päevas. Olukord on ikka väga tõsine...," rääkis Tsahkna.

Kõige värskema rahandusministeeriumi ja Eesti Panga prognoosi järgi võib tänavu Eesti majandus langeda ligikaudu 8,9%. Kui valitsus suudab kaheksa miljardit praegusest 97miljardilisest kehtivast riigieelarvest maha näpistada, mahub Eesti veel Maastrichti eelarvedefitsiidi kriteeriumi raamidesse.

Täna kell 11 kogunesid valitsuskoalitsiooni liikmed taas, et arutada, kui palju ja milliste valdkondade arvelt kaheksamiljardiline kärpesumma kokku saada. Tänasel kohtumisel esitavad kõigi ministeeriumite esindajad konkreetsed arvutused, kui palju ja kust täpselt nende haldusalas võimalikult valutult raha leiaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. May 2009, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing