Novgorodi väetisetootja Akron veab väetist taas Eesti kaudu

04. märts 2009, 17:37

Pärast üheksakuulist vaheaega jõudis Muuga
sadamasse esimene koorem Akroni väetistega, samuti liikusid Novgorodist tulnud
väetisekoormad ka Sillamäe sadamasse.

Sellele positiivsele faktile on mõningaid seletusi. Esimeseks see, et Venemaa tühistas 1. veebruariks eelmise aasta aprillis kehtestatud väetise ekspordi maksud.

Teiseks lõppes tõenäoliselt Eesti suunaliste vagunite "defitsiit" ja raudtee "remont", millega Venemaa transiidi kidumist ametlikult põhjendas. Selle aasta jaanuaris palus Akron Venemaa tööstus- ja kaubandusministeeriumilt ettevõtte ja valdkonna toetamist vormis, et lubataks taastada väetisekoormate saatmine Eesti sadamatesse.

Kolmandaks lõpeb Sillamäe sadama vedelate väetiste terminali ehitus. Terminali võimsus suureneb 1,7 miljoni tonni võrra.

Neljandaks, eelmise aasta sügisel ostis Akron ASile Transiidikeskus kuulunud osa ASist DBT.

DBT AS juhatuse esimees Vladimir Volohhonski keeldus väetiste transiidiäri olukorra kommenteerimisest ega öelnud, kuna lõpeb Sillamäe sadama terminali ehitus ning millal see terminal täie võimsusega tööle hakkab.

Samal ajal ei lähe kõigil transiidiäri paremuse suunas. Sillamäe sadama terminali Tank shy;chem AS juhatuse esimees Vjatšeslav Spirin rääkis näiteks, et olukord ei parane.

Sadamaoperaatorite Liidu tegevdirektor Ago Tiiman ütles, et rõõmustamiseks pole veel põhjust, need on esimesed väikesed sammud transiidi taastamiseks. Tema sõnul on olukord transiidiäris pingeline. ”Ärimehed ootavad hinge kinni hoides iga vagunit," märkis ta ja lisas, et mõlema poole poliitikud on viimase poole aasta jooksul suutnud teineteise süüdistamisest ja etteheidetest hoiduda.

2009. aastal ületab kaubavedu ehk eelmise aasta näitajaid, juhul muidugi, kui midagi erakorralist ei juhtu, avaldas Tiiman lootust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing