Mäggi peab mõjukuseks protsesside käivitamise võimet

07. märts 2009, 10:53

Kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja
Janek Mäggi ütles Äripäevale, et talle tundus ajalehe mõjukate TOP liiga
rahakeskne. Raha kõrval on tema hinnangul oluline inimese suutlikkus protsesse
käivitada.

"Mulle tundus see TOP natuke liiga rahakeskne. Mõjukuse puhul on muidugi raha ka oluline, aga teisest küljest ka see, kui palju ja milliseid protsesse inimene liikuma paneb," vastas Mäggi küsimusele, mis teeb inimese mõjukaks.

"Aga need on kõik Eesti avalikus elus kahtlemata väga olulised inimesed," sõnas suhtekorraldaja TOPis välja toodud nimede kohta.

Mäggi hinnangul lähtub Äripäeva TOP suuresti inimestest, kes avalikkuses väga palju sõna võtavad. "Eesti on ka väga palju selliseid inimesi, kes suunavad protsesse nii, et keegi neid eriti ei märkagi. Kõige rohkem on selliseid just äris ja ega neid ei olegi nii lihtne üles leida ning lisaks Äripäeva mõjukate TOPis avaldatule on neid Eestis ikka mõni veel," põhjendas ta. "On inimesi, kes omavad teatud gruppides väga suurt mõju, aga ei pruugi meedia kaudu üldse välja paista."

Mäggi leidis, et paljude inimeste sattumine mõjukatele kohtadele on ikkagi teatud määral juhuslik. "Selliseid kohti on suhteliselt vähe. Ühest küljest on küll nii, et kõva töö on see, mis sihile viib, aga on väga palju neid, kes teevad elu aeg väga palju tööd ja ei jõua mitte kuskile. Õnne on ka vaja. Õnn on elus edasi jõudmisel 51protsendilise kaaluga, töö on 49 protsenti," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. March 2009, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing