Mõjukate TOP: Andrus Ansipil kaks mõjukat sõpra Tartus

06. märts 2009, 07:26

Mõjukate edetabelis kolmanda koha saanud
Andrus Ansipi lähimad sõbrad tulevad heade mõtete linnast Tartust. Nendeks on
Eesti meedia suurkuju Mart Kadastik ja kunagine Ansipi ülemus Neinar Seli.

Peaministrit aitas edetabelis ettepoole ka ehitusettevõtja ja kaubandus-tööstuskoja juht Toomas Luman, kes on olnud Reformierakonna ustavaim rahastaja.
Luman pole aga ainus reformierakondlasest ärimees. Samuti kuuluvad Reformierakonda ja on seda parematel päevadel meeles pidanud Tavidi omanik Alar Tamming ning Märt Vooglaid.

Praeguseks Eestis kinnisvarategevuse lõpetanud Märt Vooglaidu, kes tegutses pikka aega Urmas Sõõrumaa varjus, soovis näiteks Ansip 2003. aastal majandusministrina Tallinna Sadama juhiks määrata. See aga ei õnnestunud, Vooglaid pidi vaid sadama nõukogu liikme kohaga leppima ning Neinar Seli sai nõukogu esimeheks. Tõsi, lisaks tihedatele suhetele Reformierakonnaga on ka Vooglaiul toimiv suhetevõrk keskerakondlastega.

Alar Tamming ostis aga 2007. aastal Ansipilt tema parema käe välja ehk kutsus tööle Reformierakonna endise asejuhi Meelis Atoneni. Lisaks on Ansipi juhitavat Reformierakonda läbi aegade toetanud väga paljud ärimehed, näiteks Oliver Kruuda, Urmas Sõõrumaa, Enn Pant, Endel Siff, Heiti Hääl, Tiit Aava ja Madis Habakuk.

Kui jätta arvestamata poliitikute sidemed ärimeestega, siis oleks Ansip konkurentsitult Eesti mõjukaim poliitik ja seljataks ka Edgar Savisaare.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing