Savisaar oleks tahtnud Mõjukate TOPis teistsugust pealkirja

06. märts 2009, 13:34

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kirjutas
oma blogisse, et peab mõjukate inimeste omavahelisi sidemeid kaardistanud
Äripäeva primitiivseks ning lugejatega manipuleerivaks, kuna artikli pealkiri
moondas võidu Ansipi üle kaotuseks.

Savisaar nurises, et kooskõlastas juba kaks nädalat tagasi artikli autoriga oma kommentaari, kuid toona oli loo pealkiri „Savisaar edestas Ansipit“. Lugu ilmus aga pealkirja all „Savisaar kaotas oma toetajale“.

"Mind ausalt öeldes ei huvita, millisele kohale mõnes edetabelis mingi väljaanne mind paigutab," põrutas Savisaar kommentaariks. "Küll aga häirib mind see, kuidas meedia läbi pealkirjade püüab kujundada avalikkuse suhtumist. See on nii äripäevalikult ärapanijalik, toimetaja ei suuda alla neelata, kui Savisaar kedagi edestab. Isegi positiivse uudise puhul tuleb Savisaart näidata kaotajana."

Savisaar lisas oma järelduse: "Meediamaastikul on sellest saanud lausa omalaadne kutsemeisterlikkuse võistlus, kuidas Keskerakonda ja Savisaart isegi võitjana näidata justkui kaotajana." Savisaare hinnangul näitab see teatud ajakirjanike komplekse ja primitiivsust, kuid milliseid leheneegreid poliitik väärastunuks peab, ta nimeliselt ei täpsustanud.

"Äripäeva kaitseks peab siiski ütlema, et kirjeldatud ärapanemise viirust ei põe mitte üksnes roosa majandusleht, vaid see on valdav kogu õukonnameedias. Kutsun ajakirjanikke üles vaatama maailma avarama ja objektiivsema pilguga. Enda loodud müütidega võitlemise asemel võiks enam keskenduda tõsiasjade tunnistamisele. Ka siis, kui need alati isikliku maitsega igakord kokku ei lange," õpetas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing