Bushi kingaga visanud iraaklane kolmeks aastaks vangi

12. märts 2009, 14:48

Iraagi kohus mõistis kolmeks aastaks vangi
ajakirjanik Muntazer al-Zaidi, kes eelmise aasta lõpus viskas pressikonverentsil
kingadega USA toonast presidenti George W. Bushi, teatas BBC.

Al-Zaidi tunnistas pärast kuulsat pressikonverentsi, et samamoodi oleks oma kodumaad okupeeriva võõrriigi liidriga käitunud iga teine iraaklane.

Kohtus ütles Al-Zaidi, et ta ei suutnud oma emotsioone kontrollida, kui president Bush ütles ajakirjanikele araabia keeles "tänan väga". Al-Zaidile tõi see meelde süütult hukkunud iraaklased.

Al-Zaidi kaitsemeeskonna juht Dhiaa al-Saadi kirjeldas kolmeaastast vangistust kui karmi ja seadusega mitte kooskõlas olevat ning lubas esitada edasikaebuse.

Kellegi kingaga viskamine on araabia kultuuris tõsine solvang. Al-Zaidi ähvardas teo eest 15 aasta pikkune vangistus. Kohtuprotsess toimus suletud uste taga. Ühe pealtnägija sõnul hüüdis Al-Zaid "elagu Iraak!", kui tema kohtuotsus välja kuulutati.

Eelmise aasta detsembri keskel Bushi Iraagi-visiidi ajal toimunud pressikonverentsil viskas Al-Zaid USA presidenti kaks korda kingadega ning nimetas Ameerika riigipead koeraks.

BBC ja ABC hiljutine arvamusküsitlus näitab, et 62 protsenti iraaklastest peab Al-Zaidi kangelaseks. Veerand nimetas teda kurjategijaks ning kümnendik kangelaseks ja kurjategijaks samaaegselt. Kingad, millega Ühendriikide presidenti visati, muutusid Araabia maades pärast seda väga nõutud kaubaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2009, 14:49
Otsi:

Ava täpsem otsing