Keskerakond ei tea, miks välisärimehed neid toetasid

09. aprill 2009, 12:51

Keskerakonna kolm salajast suurtoetajat on
välisärimehed, aga mis neid Eestiga seob ja miks nad erakonnale raha annavad,
seda keskerakondlased ei tea.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles Äripäevale, et erakonnale ligi 1,4 miljonit krooni annetanud Peter Ziegleri (annetas üle 660 000 kr), Balis Milani (üle 366 000 kr) ja Micka Paveli (üle 364 000 kr) näol on tegemist kolme välisärimehega. Milline on nende seos Eestiga või miks nad kipuvad toetama Eesti erakonda? "Minul ei ole selle kohta infot. Mul on hea meel, et nad on keskerakonna üles leidnud ja Eesti erakonda toetavad," rääkis ta.

Keskerakonna jaoks ei ole tegemist mingi uue nähtusega, ka varem on ette tulnud, et välisärimehed toetavad meid rahaliselt, ütles Toobal. Tema sõnul on näiteks Läti ärimehed keskerakonda toetanud. Enda sõnul pole Toobal kolme suurtoetajaga isiklikult kohtunud.

Keskerakondlane Ain Seppik jäi samuti sõnaahtraks öeldes, et tema ei tea nendest annetajatest midagi ja tegelikult võib ju igaüks erakonda toetada.

Teie neid mehi ise ei tunne ega ole nendega kohtunud? "Ei, miks ma peaksin?," vastas Seppik küsimusele küsimusega. "Ei oska öelda, aga miks ma peaksin neid tundma või teadma. Ma ei ole juhatuse liige ega tegele ka erakonna finantsasjadega," vastas ta küsimusele kolme suurannetaja seoste kohta Eestiga.

Ain Seppik ise esimeses kvartalis erakonda ei toetanud, küll aga ütles ta, et toetamine on liikmete moraalne kohustus ja ta täidab seda kindlasti ka selle aasta jooksu. Enda sõnul toetab ta erakonda aastas 45-50 000 krooniga.

Keskerakondlane Kadri Simson ütles, et annetajate tausta küsimuses tuleks pöörduda erakonna büroo poole, sest tema võib Äripäevale rääkida vaid sellest, miks ta ise erakonnale raha annetab.

Keskerakond sai esimeses kvartalis annetuste läbi pea kolm korda rohkem raha, kui möödunud aasta viimases kvartalis. Siis kogunes partei arvele 593 549 kr, nüüd 1,73 mln kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 10:42
Otsi:

Ava täpsem otsing