Politseijuht: tegu on äärmiselt tõsise juhtumiga

19. mai 2009, 11:42

Ida politseiprefekti Aivar Otsalti tänane
kinnipidamine kapo poolt on äärmiselt kahetsusväärne ja tõsine juhtum, ütles
politseipeadirektor Raivo Küüt.

Politseiamet teatas äsja, et täna hommikul jätkas kapo Lõuna politseiprefektuuri kriminaalpolitseinike suhtes algatatud kriminaalasjas menetlustoiminguid, mis sedapuhku puudutavad Ida politseiprefekti Aivar Otsaltit ja Lõuna politseiprefektuuri ülemkomissari Raivo Kiiska.

Meeste suhtes esitatava kahtlustuse sisu ja ulatus on menetlusega täpsustamisel, kuid meile teadaolevalt kahtlustatakse neid asutuse rahaliste vahendite omastamises, relvade ebaseaduslikus käitlemises ja eraviisilises jälitustegevuses, seisab politseiameti teates.

Politseipeadirektor Raivo Küüt märkis, et tegu on äärmiselt kahetsusväärse ja tõsise juhtumiga. "Samal ajal on mul hea meel, et niisugused asjad tulevad avalikuks. Kõikvõimalike kuritegelike ilmingute avastamiseks politseis oleme teinud pidevat ja väga tihedat koostööd kaitsepolitseiga. See töö jätkub, sest meie eesmärk on igal juhul vabaneda inimestest, kes on seotud korruptsioonimaiguliste tegude või muude kuritegudega," rääkis ta.

"Olen jätkuvalt veendunud, et politsei read peavad olema puhtad. Taoliste juhtumite ilmsikstulek ja nn sisemine enesepuhastamine annab meile võimaluse muutuda tugevamaks ja usaldusväärsemaks organisatsiooniks turvalisuse tagamisel," lisas Küüt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing